Adidas Kripto Para Piyasasına Hızlı Girdi

En büyük spor giyim markalarından olan Adidas, kripto para piyasalarında da boy göstermeye başladı. Adidas, geçtiğimiz günlerde Metaverse alanına katılmasını ilan etti ve üzerinden çok geçmeden Bitcoin ve kripto para piyasasına da giriş yaptığını duyurdu.

Gün geçtikçe dijital ortamlar daha da gelişiyor ve herkes bu gelişmeye dahil olmak istiyor. Metaverse, NFT, kripto para gibi oldukça popüler olan bu varlıklar Adidas’ın da ilgi alanında olmuştur. Rakiplerinin önüne geçmeye çalışan ve çağa ayak uydurmak isteyen Adidas, Coinbase ile anlaştığını duyurdu.

Adidas Coinbase ile Anlaştı!

Adidas, 24 Kasım tarihinde Twitter hesabı üzerinden “We’ve partnered with @coinbase. Probably Nothing” tweetini paylaşarak Coinbase ile anlaştığını ve ortaklık kurduğunu belirtti. “Coinbase ile ortak olduk. Muhtemelen bu daha hiçbir şey” anlamına gelen bu paylaşımına ise Coinbase resmi Twitter hesabından “gm @adidasoriginals. Welcome to the party, partner!” (Günaydın. Partiye hoş geldin ortak!) cevabını verdi.

Henüz bu anlaşmanın tam olarak ne içerdiği hakkında kesin bir bilgi olmasa da NFT yönünde olduğu tahmin ediliyor. Coinbase, geçtiğimiz Ekim ayında diğer platformlarla rekabet edebilmek için kendi NFT platformunu kuracağını belirtmişti. Kuracakları bu NFT platformunun kripto para işlerinden çok daha büyük olacağını belirten Coinbase Ceo’su, Coinbase’in kazancı düşünüldüğünde yeni pazar yerlerinin büyük bir ses getireceğine de işaret etmiş oldu.

Coinbase’in yeni NFT platformunu duyurması, Adidas ve Coinbase’in iş birliği yapması ve Adidas’ın Twitter üzerinden NFT’ye yönelik paylaşımlar yapması iki dev firmanın birlikte NFT’ler ile çalışacağına işaret ediyor.