Apple Yeni iPad Air’i Tanıttı!

2020 yılında iPad Air 4’e yeni fonksiyonlar ekleyen Apple, iPad Air 5 modelini teknoloji severle buluşturdu. Yeni nesil iPad Air, Apple M1 çipine sahip.  Ön kamerasını geliştiren iPad Air 5, kişiselleştirilebilen 5G özellikleri ile göz dolduruyor.

Apple yeni iPad Air ile çok geniş kullanım alanı sağlayan farklı özelliklere de ışık tutuyor. Sıvı bir retina ekran ayrıcalığı sunan Apple iPad Air 5 yansıma önleyici kaplama ekran ile kullanıcıları selamlıyor. M1 çipi desteği sunan yeni nesil iPad Air 5, 500 nit parlaklık ile 4K video kaydı alma imkânı sunuyor. Center Stage desteğinin yanı sıra yeni nesil iPad, ikinci nesil Apple Pencil ile uyum sağlıyor.

Geniş kamerası ve dördüncü nesil iPad modellerinden çok daha hızlı olan USB Type-C ile daha güçlü bir bağlantı hizmetini sizlere vaat ediyor. Ayrıca Sub-6 GHz 5G özelliği de parmaklarınızın ucunda.

Beşinci nesil Apple iPad Air 5 kimlik doğrulama özelliği sayesinde kullanıcılarına üst düzey güvenlik duvarı özelliği sağlıyor. Cihazın yanında bulunan Touch ID sensörü, biyometrik yüz ölçümünüzü alarak sizlere koruma duvarınızı sağlama kolaylığı tanıyor. Özellikleri oldukça geniş olan yeni iPad Air ile keşfedilmemiş özelliklere doğru müthiş bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Nesil iPad Air’in Özellikleri

Mavi, yıldız ışığı, uzay grisi, mor ve pembe renkleri ile kullanıcılarına geniş bir perspektif sunan Apple, uzun süren pil ömrü ile de oldukça kullanıcı dostu. Apple iPad Air 5’in yatay stereo hoparlör gelişiminin yanı sıra Magic Keyboard da Apple severler için geliştirildi.

Beşinci nesil iPad Air’in diğer özellikleri şunlardır:

  • Geri dönüşümü destekleyen bir üretim ile kullanıma sunuldu.
  • Windows dizüstü bilgisayarlardan %60 daha hızlı.
  • 12 MP geniş kamera özelliği ile farklı deneyimler sağlıyor.
  • Apple iPad Air 5 storyboards fonksiyonları ile rahat kullanım sağlanıyor.
  • Kaliteli video konferans görüşmesi sağlayabilmeniz için geniş ana ekran sahnesi ile geliştirildi.

Apple yeni geliştirdiği bu teknoloji ile birçok kişiye müjdeli haberi verdi. 8 Mart’ta yaptığı duyuruda yeni 5. nesil iPad Air’ın üstün performansı, herkesi büyülemeye yetti. Özellikle uzun ömürlü pil özelliği ve bunun yanında cihazın atık maddelerin geri dönüşümünden üretilmesi çevre dostu kullanıcıların daha fazla dikkatini çekti.

iPad Air’in Yenilikleri Neler?

Apple iPad Air 5 ile üst düzey rahatlık yaşayabileceğinizin altını vurgulayan ünlü teknoloji markası, yaptığı açıklamalar ile beklentileri oldukça yükseltti. Yeni nesil iPad Air, kullanıcılarına piyasadaki dizüstü bilgisayarlardan çok daha hızlı ve güçlü bir bağlantı hızı sunuyor.

Işık hızında olan 5G teknolojisinin hâkim olduğu iPad Air ile artırılmış gerçeklik (AR) video oyunları her zamankinden çok daha farklı boyutlara taşınıyor. Özellikle grafik, video düzenleme, içerik hazırlama gibi çalışmalar gösteren kişilerin 5. nesil iPad ile bulundukları her ortamda kendi stüdyoları varmış hissi yaşayacağının altını çizen teknoloji devi sözcüleri; yetenekli, performansı en üst seviyede, çalışkan, esnek kullanım alanları sunan Apple iPad Air 5’i Türkiye’de de satışa sundu.  Gelişmiş kamera açısı ve aktarım hızının artması da yeni nesil iPad Air’in özellikleri arasında yer alıyor.

Yeni iPad Air’in Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Tüm dünyanın merakla beklediği Apple 5. nesil iPad Air, 18 Mart tarihinden itibaren Türk teknoloji severler ile buluşuyor. 5G desteğinin yanı sıra farklı pek çok özelliği kullanıcılara yaşatacak olan ünlü iPad modelinin Türkiye’deki satış rakamının 10.699 TL ile açıldığı biliniyor.

Birçok aksesuar ile desteklenebilen ve uyum sağlayan ürünün alış fiyatı yüksek görünüyor. Ancak yanı başınızdaki stüdyodan farkı olmayan Apple cihazı, performans beklentileri ve daha önceki versiyonuna eklediği yepyeni özellikleri ile beklentilerin neredeyse tamamını karşıladı. Apple Pencil ile uyumlu çalışan iPad, Türk alıcılarıyla da yakın zamanda tanışmaya başladı.