Barcelona Coin Nedir? Piyasa Değeri Ne Kadar?

Barcelona coin’in kısaltması BAR Coin olarak bilinir. ERC-20 tabanlı olan bu coin CHZ altyapısı desteğiyle çalışmaktadır. Kısa bir taraftar tokendır. Diğer taraftar token’larında olduğu gibi BAR Coin de taraftarın kulüp ile iletişimini kuvvetlendirmede ve takım hakkında söz sahibi olmada işe yaramaktadır. Ülkemizde bu alanda en çok kullanıcıya sahip token Galatasaray’a aittir.

Chiliz son yıllarda dünya genelinde birçok kulüp ile token ortaklığı kurduğu. Son olarak bu yapıya dahil olan takım ise İspanyol ekibi Barselona oldu. BAR Coin olarak piyasaya çıkan bu kripto para, ilk olarak Innovation Zone’da listelendi. Haziran 2020’de işlem görmeye başlayan bu coin’in arz fiyatı 2 Euro olarak belirtildi.

Barcelona Coin Nedir?

Barcelona Coin yani kısaca BAR, Chiliz ortaklığıyla çalışan bir fun token’dır. İspanyol taraftarlar BAR coin olarak hem takımlarına destek olabiliyor hem de takımlarının transfer kararlarında söz sahibi oluyorlar. Böylesine avantajlı bir kripto para olması kısa sürede yoğun ilgi görmesini sağladı.

Barcelona Coin başlangıçta Innovation Zone’da listelenmekteydi. Ancak 2021’den itibaren Binance kripto para borsasında da işlem görmeye başladı. Bu borsada işlem görmesiyle birlikte yüksek işlem hacimlerine ulaşarak yatırımcılarına kazanç sağladı.

Barcelona Coin Ne Zaman Çıktı?

Barcelona Coin ne zaman çıktı sorusu son dönemde sıklıkla telaffuz ediliyor. BAR Coin, Chiliz aracılığıyla Haziran 2020 tarihinde işlem görmeye başladı. İlk çıktığı dönemde taraftar token’lar hakkında bireylerin bilgi sahibi olmaması sebebiyle bu kripto para cinsine ilgi zayıftı. Ancak dünya genelindeki diğer büyük kulüplerinde havuza katılmasıyla artık bir trend haline geldi.

Barcelona Coin’in Geçmişten Günümüze Değeri

FC Barcelona Fan Token, çıktığı günden bu yana piyasalarda yüksek hacimde işlem görmeye devam ediyor Dünyaca ünlü bir kulüp olması elbette bu yolda bir avantaj. Ama Messi’nin takımdan ayrılmasıyla küçük çapta bir düşüş de yaşandığı göz ardı edilemez. BAR Coin’in anlık değerleri şunlardır:

  • 373,032,636 TL Piyasa Değeri
  • 4,241,766,620 TL Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri
  • 27,228,094 TL Son 24 Saatlik İşlem Hacmi
  • 40,000,000 TL Maksimum Arz