Beşiktaş Kripto Para

Türkiye’nin önde gelen futbol kulüplerinden Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un ardından Beşiktaş da kripto para piyasasındaki yerini almaya hazırlanıyor. Beşiktaş’ın, Kripto Para Borsası “Kointra” ile sözleşme imzalamaya hazırlandığı ve Beşiktaş Fan Token hazırlıklarını tamamladığı çıkan haberler arasında yer alıyor.

Toplam 600 milyon token değerinde kripto paranın piyasaya sunulacağı anlaşmada ilk başta Beşiktaş Token’lar 200 milyon 1903 adetle sınırlı olacak şekilde satışa çıkarılacak. Kalan kısım ise daha sonra işleme alınacak. Beşiktaş Token kullanan taraftarlar, pek çok avantajdan yararlanabilecek. Beşiktaş’ın anlaşma yaptığı firma hakkında farklı söylentiler de haber kanallarında yer alırken, son duyumlara göre bu konuda henüz tam bir netlik bulunmuyor.

Kripto Para Nedir?

Kripto para, internet üzerinden kullanılan ve herhangi bir otoriteye veya merkeze bağlı olmayan sanal bir para birimini ifade eder. Kriptoloji, şifreleme bilimi olarak ifade edilir. Kripto para, sistemli bir şekilde şifrelenen ve güvenli ortamda alıcıya ulaştırılan bir süreçten geçer. Sanal bir şekilde rakamlarla ifade edilen, fiziksel bir varlık olarak görünmeyen kripto paralar; sınırlı sayıda üretilir ve sanal cüzdanlara aktarılır.

Kripto paralar, simgesel özellik taşıdıkları için spor kulüpleri ve taraftarlar arasındaki bağı kuvvetlendirmek, taraftarların kulüplerine her anlamda destek olmalarını sağlamak ve kulüple ilgili işleyen süreçlerde söz sahibi olmak istemeleri ile birlikte talep görmeye başladı.

Beşiktaş Token da taraftarlar tarafından uzun süredir bekleniyordu. Kripto para piyasasına Beşiktaş 1903 Token ismiyle çıkması beklenen Beşiktaş Token’ın yoğun bir ilgi ile karşılaşacağı düşünülüyor.

Beşiktaş Token’ın Taraftarlara Sunduğu Avantajlar Neler?

Piyasaya sürüleceği tarih tam olarak bilinmeyen Beşiktaş Token ile ilgili gelişmeleri gün gün takip eden taraftarlar, kulüplerine hem destek vermek hem de kulüple ilgili gelişmelerde kendilerine yer bulmak amacıyla Beşiktaş Token’ın piyasaya çıkmasını heyecanla bekliyor.

Bu süreçte diğer spor kulüplerinin taraftarlarına sunduğu avantajların Beşiktaş Token için de geçerli olacağı ve taraftarlara sunulacak avantajlardan bazılarının şunlar olacağı düşünülüyor:

  • Taraftarların, sevdikleri ve gönülden destekledikleri kulübün forma tasarımı, marş seçimi ve tesislerin bölüm adları gibi farklı konulardaki adımlarında karar aşamasında söz sahibi olarak takım ruhunu derinden hissetmeleri sağlanabilir.
  • Daha önce örnekleri diğer spor kulüplerinde görüldüğü gibi taraftarlara teknik ekip, yönetim ve sporcularla tanışma imkânı gibi avantajlar sunulması bekleniyor.
  • Token satın alan taraftarlara özel stat ve tesis turları düzenlenerek, kulüp içeriği hakkında detaylı bilgi sahibi olmalarına imkân tanınması bekleniyor.
  • Beşiktaş Token’ın, global anlamda büyük bir taleple karşılaşması beklenirken, bu durumun hem taraftarlar hem de kulüp adına avantaj oluşturması umuluyor.

Beşiktaş Kripto para ile ilgili bilgilerin netleşmemesi ve durumun hala masa üstünde olması, bu avantajların şu an sadece beklenti noktasında kalmasına neden oluyor.

Yakın zamanda gerçekleşecek yeni gelişmeler ile Beşiktaş Token piyasaya sürüldüğünde hangi açıklamalar yapılacak ve bu açıklamalar taraftarlar açısından ne gibi avantajlar oluşturacak hep birlikte göreceğiz. Beşiktaş Token için şu an tekliflerin değerlendirildiği ve henüz bir karara varılmadığı biliniyor.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nden Resmî Açıklama

Yapılan pek çok haber ve yorumların ardından Beşiktaş Kulübü resmi bir açıklama yaptı. Buna göre, Beşiktaş Fan Token ile ilgili çalışmaların sürdüğü ve Başkan Ahmet Nur Çebi’nin şartları özenle incelediği belirtildi.

Bu duyuru, taraftar ve yatırımcıları bilgilendirmek amacı ile yapıldı. Kulüp tarafından herhangi bir resmî açıklama yapılmadığı takdirde, çıkan haberlere aldırış edilmemesini önemle rica eden kulüp, çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Fenerbahçe Fan Token Nedir?

Galatasaray Fan Token (GAL) Nedir?