BtcTurk Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Bilindiği üzere başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar, son zamanlarda bir hayli popüler. Durum böyle olunca da kısa süre önce insanlar, kripto para ile işlem yapılabilen platform aramaya başladı. BtcTurk de bu platformlardan birisi.

Her ne kadar yeni yeni popüler olmaya başlasa da aslında bilinenin aksine yeni bir platform değil. BtcTurk, 2013 yılının Kasım ayında Kerem Tibuk tarafından kurulmuş, 2018 yılında ise Özgür Güneri tarafından devralınmıştır. BtcTurk, Türkiye’nin Türk Lirası ile kripto para alım ve satımı yapılabilen ilk dijital para platformudur.

BtcTurk Nedir?

Türkiye’de binlerce müşterisi olan BtcTurk, tamamen çevrimiçi bir şekilde bitcoin tarzı kripto para işlemleri yapmak için kullanılan bir dijital para platformudur. Türkiye’den çok sayıda kişi, dijital paraların bu denli popüler olması ile birlikte işlem yapmaya başlamışlardır. BtcTurk, Türk müşterilere direkt olarak Türk Lirası ile işlem yapmaya olanak sağlıyor.

Genelde Türk yatırımcılar, yabancı dijital para platformlarında Dolar ya da Euro ile işlem yapar fakat son zamanlarda bir hayli istikrarsız olan kur, yatırımcıların işini zorlaştırıyor. İşte tam da bu noktada devreye BtcTurk giriyor.

BtcTurk sayesinde yatırımcılar, Türk Lirası ile Bitcoin alma fırsatını yakalıyor. Ayrıca BtcTurk müşterileri, Türk Lirası ile aldıkları Bitcoin tarzı dijital paraları BtcTurk hesaplarında saklayabiliyor. Yani bu platformun Türk yatırımcılara birçok faydası dokunuyor. Bu faydaların başında ise Türk Lirası ile Bitcoin almak geliyor.

BtcTurk Nasıl Kullanılır?

BtcTurk ile kripto para almak karmaşık görünse de aslında oldukça basittir. Öncelikle bu platformda işlem yapabilmek için bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesap oluşturduktan sonra üst kısımda bulunan “panelim” kısmına gitmeniz yeterli olacaktır. BtcTurk platformunun kullanıcılara sunduğu en büyük avantaj ise sadece tek bir panel üzerinden birçok işlemin kolayca yapılabilmesidir. Ayrıca müşteriler, bu panel üzerinden toplam varlıklarını ve hesap hareketlerini de görüntüleyebilmektedir.

BtcTurk üzerinden Bitcoin vari dijital para alabilmek için öncelikle hesabınıza para transferi yapmanız gerekir. Bu platformda herhangi bir kripto para işlemi yapmak için ise hesabınıza en az 100 Türk Lirası transfer etmelisiniz. Akbank, Denizbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası üzerinden hesabınıza 7/24 para yatırabilir ve çekebilirsiniz.

Hesabınıza para transfer ettikten sonra paneliniz üzerinden kolayca Kripto para, Dolar ya da Euro alabilir ve satabilirsiniz. Platform üzerinden kazandığınız parayı ise banka hesaplarınıza istediğiniz zaman transfer etmeniz mümkündür. Talep ettiğiniz para çekimi, 10 Türk Lirasının üzerinde ise aynı gün içerisinde hesabınıza yansıyacaktır.

BtcTurk’e Nasıl Kayıt Olunur?

BtcTurk’e üye olmanız sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Üye olduktan sonra yapmanız gereken tek şey hesabınızı doğrulamaktır. Hesabınızı doğruladıktan hemen sonra işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

İşte BtcTurk’e kayıt olma aşamaları:

  • Öncelikle BtcTurk’e kayıt olmak için  https://www.btcturk.com adresine gitmeli ve sağ üst köşede bulunan yeni üyelik kısmına tıklamalısınız.
  • Bu kısma tıkladıktan sonra sizden T.C. kimlik numarası, e-posta adresi, isim, soy isim ve telefon numarası gibi temel bilgiler istenecektir. Daha sonrasında bir sorun olmaması için istenen bilgileri eksiksiz doldurmanızda fayda var.
  • Bilgileri girdikten sonra “üyeliğimi başlat” kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Hemen ardından karşınıza “tebrikler” yazısı çıkacaktır.
  • Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek şey “ben robot değilim” kısmına ve girdiğiniz e-posta adresinize gelen doğrulama linkine tıklamaktır.
  • Linke tıkladıktan sonra hesabınız aktifleşmiş olacak ve işlem yapmaya başlayabileceksiniz.

Tüm bu aşamaları doğru şekilde tamamladıktan sonra BtcTurk’e kayıt işleminiz tamamlanmış olur. BtcTurk’e kayıt olduktan sonra tüm bitcoin ve kripto para alım satımlarınızı hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.