CoinStats Nedir? Nasıl Kullanılır?

CoinStats, en yeni kripto para alım satım platformlarından birisidir. Günümüzde milyonlarca kullanıcısı bulunan CoinStats, kısa sürede çok hızlı bir şekilde büyüyerek kendini kanıtlamış platformlardan biri haline gelmiştir.

CoinStats sayesinde sadece oturduğunuz yerden satın aldığınız kripto paraları yönetebilir ve daha birçok çeşitli işlemi zahmetiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

CoinStats Nedir?

Kripto para platformu olan CoinStats, bir MetaMask cüzdanı ile işlem yapmanızı sağlayan en iyi ve güvenilir platformlardan birisidir. Bütün varlıklarınızı tek bir yerden yönetebildiğiniz CoinStats sayesinde artık farklı uygulamalara girip zahmetli işlemler yapmanıza gerek kalmayacak. Platforma bir cüzdan bağlayarak bütün varlıklarınızı yönetebilir ve işlem yapabilirsiniz.

CoinStats Nasıl Kullanılır?

Öncelikle CoinStats kullanımı için hesabınıza Binance, MetaMask ya da Coinbase gibi kripto para ile özdeşleşmiş cüzdanlardan birini tanımlamanız gerekir. Tanımlama işlemini gerçekleştirdikten hemen sonra ise platforma kayıt olduğunuz e-posta adresini doğrulamanız yeterli olacaktır. Bu adımlardan sonra artık CoinStats kullanmak için yapmanız gereken tek şey kripto para almaktır.

CoinStats’in Avantajları Nelerdir?

CoinStats’in yatırımcılara sunduğu avantajlar saymakla bitmiyor. Bu avantajların en başında ise sadece tek bir platform üzerinden bütün mal varlıklarını yönetmek geliyor. CoinStats, her ne kadar Türkiye pazarında kendine henüz kalıcı bir yer edinemese bile halihazırda 1,5 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

Bunlar dışında CoinStats, en üst düzeyde şifreleme sağlayarak platformu hackerlardan tamamen korumaktadır. Kullanıcıların gizliliğine büyük derecede önem veren şirket, bu doğrultuda verileri güvenle saklamak için çeşitli şifreleme yöntemleri kullanır. Ayrıca CoinStats üzerinde bulunan dijital cüzdanınız ve hesabınız da güvendedir.

Bunların yanı sıra CoinStats üzerinden işlem yapmak sanılanın aksine çok daha hızlıdır. Marka, kullanıcıların hiçbir engele takılmadan işlem yapmasına büyük önem vermekte. Bu sebeple de hem web sitesi hem de mobil uygulamalar çeşitli lag (gecikme) ve ping (uzun yanıt süresi) sorunlarına karşı sürekli güncellenmekte.

CoinStats’in az bilinen bir diğer artısı ise kullanıcıların yaptığı her işlemde onlara belli miktarda bir geri ödeme yapmasıdır. Bu sayede kripto paralardan elde ettiğiniz kâr marjının yanı sıra ekstra bir gelir elde edebilir ya da kaybettiğiniz işlemlere istinaden harcadığınız tutarı geri kazanabilirsiniz. Tabii kullanıcıların bu geri ödemeden faydalanabilmesi için herhangi bir mecranın dijital cüzdanını hesaplarına bağlamaları gerekiyor.

CoinStats’e Nasıl Kayıt Olunur?

CoinStats’e kayıt olmak aslında sanılanın aksine oldukça kolaydır. Her ne kadar sitede henüz tam anlamı ile Türkçe dil desteği olmasa da yazının devamını dikkatle inceleyerek sizler de bu platforma kayıt olabilir ve tek bir yer üzerinden bütün varlıklarınızı yönetmenin rahatlığına kavuşabilirsiniz.

İşte CoinStats kayıt olma rehberi;

  1. Öncelikle CoinStats’e kayıt olmak için iki seçeneğiniz bulunuyor; Facebook hesabı ile kayıt olmak ya da e-posta adresi ile kayıt olmak. Günümüzde Facebook hesaplarının pek de güvenli olmadığı göz önüne alındığında bir e-posta adresi ile kayıt olmak daha faydalı olacaktır. Tabii bunun dışında bir Google hesabı ile direkt olarak da kayıt olabilirsiniz.
  2. https://coinstats.app/tr/sign-up/ uzantıya tıkladıktan sonra bir e-posta adresi girmeniz ve hemen ardından şifrenizi belirlemeniz gerekmekte.
  3. E-posta ve şifre alanlarını doldurduktan sonra sistem, sizden bir puzzle çözmenizi isteyecek. Burada boş olan alana sizden istenen resmi sürüklemeniz gerekecek. Yani oldukça basit bir işlem.
  4. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey ise e-posta adresinizi doğrulamak.

Unutmamakta fayda var; platform üzerinden işlem yapabilmek için bir dijital cüzdan hesabınızı bu platformdaki hesabınız ile birleştirmelisiniz.