Duolingo Matematik Uygulaması Üzerinde Çalışıyor

Dünya çapında en iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında gösterilen Duolingo; “Matematik herkese gerekiyor” mottosuyla matematik öğreten uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Resmi web sitesi aracılığıyla geliştirilen yeni uygulamaya dair detayları kullanıcılarla paylaşan Duolingo, matematik öğrenimini kolaylaştırmayı hedefliyor. Duolingo matematik uygulaması, iki katmandan oluşacak ve farklı düzeylere hitap edecek. Ayrıca uygulamanın isminin Duolingo Math olacağı açıklandı.

Yeni Uygulamanın İsmi “Duolingo Math” Olacak

Gelen ilk bilgiler arasında uygulamanın isminin ne olacağına dair bilgiler de bulunuyor. Söz konusu bilgilere göre yeni uygulamanın adı Duolingo Math olacak. Yabancı dil öğrenme sürecini çeşitli oyunlarla kolaylaştırmasıyla tanınan Duolingo, yeni uygulamada da aynı metodu sürdürecek. Farklı yaş gruplarına ve zorluk seviyelerine hitap etmesi beklenen uygulamada kullanıcılar, çeşitli oyunlar aracılığıyla matematik öğrenecek.

İki katmanlı olarak planlanan uygulama ilkokul çocuklarına ve yetişkinlere hitap edecek. ,İlk katmanda Duolingo Math uygulamasının hedefinde 13 yaşından küçük kullanıcılar olacak. Farklı oyunlarla beyin egzersizleri ve matematiksel işlemler yapılabilmesini sağlayacak olan Duolingo Math, aynı zamanda gündelik düşünce yetisinin güçlendirilmesini de sağlayacak.

Uygulamanın 13 yaş üzeri kullanıcılara odaklandığı katmanında, doğrudan soyut düşünceyi geliştirmesi hedeflenen oyunlar yer alacak. Farklı zorluk seviyeleriyle kişiselleştirilebilecek olan bu oyunlar, doğrudan yetişkinlere hitap ederek matematik öğrenmeyi eğlenceli hale dönüştürerek, gündelik yaşama da önemli ölçüde olumlu etki sağlayacak.

Bu Yıl Sonuna Kadar Erişilebilecek

Duolingo Math uygulamasının beta sürümüne iOS cihazlardan an itibariyle erişim sağlanabiliyor. Beta sürümü iOS ve iPad OS işletim sistemlerine sahip olan cihazlara indirilebilen Duolingo Math, yıl sonunda ise tüm kullanıcılar için indirilebilir olacak. Oyunun beta sürümüne yıl sonuna kadar erişimin sağlanması bekleniyor.