Google Hindistan’da Yemek Siparişine Başladı

705

Google günden güne kendini daha da geliştirmeye ve yeni uygulamalar çıkarmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan Areo adlı uygulama kullanıcıların akıllı telefonları aracılığıyla yemek siparişi vermelerini ve ev hizmetlerinden faydalanmalarını sağlıyor.

Google Areo uygulamayı kullananların yerel restoranların yanı sıra elektrikçi ve badanacı gibi işletmeleri de aramalarını sağlıyor ve kullanıcılar siparişlerini bu uygulama üzerinden verebiliyor, programlarını yine bu uygulama üzerinden ayarlayabiliyor. Uygulama ayrıca mevcut şirket ve lokantalar üzerinde yorum yapılmasına da izin veriyor. Şu anda Areo adlı uygulama Bangalore ve Mumbai’de sadece Android cihazların kullanımına açık, bütün cihazlarda ve bütün ülkelerde kullanılması için biraz daha beklenilmesi gerekiyor.

Hızlı sipariş ve ihtiyaçlarınıza hızlıca çözüm bulmayı vaat eden Areo Seamless, Grubhub ve UberEats gibi oluşumların dolduramadığı boşluğu dolduracağa benziyor, en azından söylentiler bu yönde seyretmekte. Ayrıca Google ilk defa bu alanda böyle bir projeye imza atmıyor; 2015 yılına geri dönüp baktığımızda Google’ın yakınlardaki restoranlar arandığında sipariş uygulamaları üzerinden sipariş ver seçeneği de eklediğini hatırlayabiliriz. O zamandan bu yana kendini bu alanda da geliştiren Google yarı-otomatik robotlar üzerine de çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirdi.

Uygulamanın henüz Hindistan dışına çıkıp çıkmayacağı ise kesin değil. Google yaptığı bir açıklamada Hindistan’daki mevcut kullanıcılara daha iyi hizmet vermenin yollarını arayıp denediğini ve bu durumda Areo’nun yemek söyleme ya da temizlikçi tutma gibi günlük yerel hizmetleri sadece bir noktada toplayarak insanların hayatlarını kolaylaştırmayı hedeflediğini dile getirdi.