Hemen Oluşturmaya Başlayabileceğiniz 8 Online İş Fikri

Kendi işini kurmayı hayal ettiğinizde, dört duvar içerisinde bir ofis hayal edebilirsiniz. Evet olabilir fakat illa bu şekilde olması gerekmez. Günümüz teknolojisiyle, çoğu zaman çok az veya sıfır masrafla online bir işe başlayabilirsiniz. Güçlü yönlerinize odaklanarak, bir müşteri listesi oluşturabilir ve online tabanlı işinize başlamış olursunuz.

SEO Danışmanı

Arama motorlarının içeriğini biliyor musunuz ve Google Analytics gibi platformlarda becerileriniz var mı? Bir çok küçük şirket sahibi, arama motoru optimizasyonunun işletmelerinde ne kadar etkili olabileceğini bilmiyor. Web sitelerini daha SEO dostu bir alan haline getirmeye yardımcı olmak için bu işletme sahiplerine SEO’nun gücünü gösterin. İşletme sahiplerine analitik verilerini doğru şekilde nasıl okuyarak kullanacaklarını göstermek için ve anahtar kelimeleri doğru bir şekilde nasıl kullanacaklarını, içeriği nasıl yapılandıracağını göstermek için becerilerinizi kullanın.

Koçluk

Fazla işletme tecrüben ve bilgin var mı? Neden girişimcilere yardımcı olacak bir online platform oluşturmuyorsun? Becerilerinizi yeni işletme sahiplerinin iyi bir başlangıç ​​yapmalarına yardımcı olmak için kullanabilirsiniz. Bilgi ve becerilerini göstermek ve müşterileri çekmek için, Linkedin gibi platformlarda iş hakkında makaleler de yazabilirsiniz.

Perakendeci

İster bebek odası mobilyaları yapıyor veya organik köpek maması hazırlıyor olun, her şey için bir alıcı vardır. Bir e-ticaret mağazasıyla, belirli ürünleri arayan özel müşterilere ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, entegre bir alışveriş sepeti özelliği veya e-ticaret yazılımı olan bir web sitesi hizmetidir. Böylece işletmeniz kısa süre içinde faaliyete geçecektir. Ayrıca, sizin adınıza müşterilere ürün gönderirken satıcılarla çalışabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanı

Büyük şirketler, Facebook ve Twitter hesaplarını çalıştırmak için bir ajans veya tam zamanlı bir personel çalıştırabilir, ancak küçük işletmeler genellikle kendi sosyal medya işlerini kendileri yapmak zorundalar. Çok fazla sorumluluk sahibi olan işletme sahipleri, sosyal medya stratejisinin geliştirilmesi ve uygulanması harcayacak zaman bulamazlar çoğunlukla fazla meşguldürler veya yeterince eğitilmemiştirler. Danışman olarak, hedef kitleniz için programları ve içeriği yayınlayarak en iyi taktikleri belirlemelerine yardımcı olabilirsiniz. Onların takipçisi sayısı arttıkça işiniz de aynı oranda artacaktır.

Web Tasarımı

HTML biliyorsanız ve tasarımcı ruhunuz varsa, küçük işletmeler için çekici, kullanımı kolay web siteleri oluşturmak için bir hizmet başlatabilirsiniz. Kapsamlı bir portföy oluşturun ve ardından göstermek ve müşterilerin sürekli akışını çekmek için kendi web sitenizi oluşturun.

Profesyonel Freelancer

Freelancer olmayı bir iş olarak düşünmüyor olabilirsiniz, ancak bir çok şirket, yarı zamanlı sözleşmeli çalışanlara yöneliyor. Beceri setlerinize bağlı olarak esneklik ve ferahlatıcı bir değişim hızı sunan çeşitli alanlarda birden fazla şirket için çalışabilirsiniz. Freelancercom ve benzeri siteler, serbest meslek listeleme web sitesine göre, teknoloji hizmetleri, içerik oluşturma ve web tasarımı, sözleşme çalışmaları için popüler alanlardır.

Şirketler İçin Yorum Yazmak

Amazon gibi sitelerde müşteri yorumlarını bırakmayı seven biriyseniz, ücretsiz yapmayı bırakın. Bir çok işletme kârlarının bir kısmını ürünlerini halka tanıtan ikna edici kişilerle paylaşmaya hazırdır. Kişisel bir web siteniz varsa, bunu gerçekleştirmek daha kolay olabilir.

Blogger

İçinizde patlama yapan fikirler ve kelimeleriniz varsa, en azından bir blog başlatmaya karar verebilirsiniz. Kendi ritiminizi yaratma ve platformunuzu istediğiniz tarzda yapma özgürlüğü ile blog deneyiminizi tamamen kişiselleştirebilir ve dünya genelinde milyonlarca insana ulaşabilirsiniz. Ziyaretçi ne kadar büyük olursa, başarılı bir iş yaratma şansı o kadar yüksek olur.