Olumlu Müşteri Yorumları İstiyor Musunuz?

Gerçek müşteriler tarafından yapılan ürün incelemeleri, bir ürünü düşünen diğer tüketicilerin satın almaya değer olup olmadığına karar vermelerine yardımcı olabilir. İncelemeler olumlu olursa, bu perakendeci için büyük bir satış asansörüne dönüşebilir, bu nedenle bir işletmenin kamuya açık müşteri geri bildirimlerini teşvik etmek isteyeceğini düşünüyoruz.

OcComm Marketing ‘in yöneticisi Don Osmond, “Tahminleri pazarlamanın en büyük doruk noktasıdır, çünkü ürün veya hizmetinizi kullanan bireylerin sahip olduğu otantik deneyimler olarak görülüyor” dedi. “Ürününüz veya hizmetiniz için araştırma yapan kişiler için, bu incelemeleri, pazarlama çabalarınızın hepsinden daha yüksek saygı değerlerine sahip olacaklar.”

Bununla birlikte, tüm incelemeler eşit şekilde oluşturulmaz, dürüst bir müşteri incelemesi karşılığında ücretsiz veya indirimli bir ürün sunan  teşvik edilen incelemeler ile düz bir şekilde ücret alanlar arasında ince bir çizgi var. Birine olumlu bir gözden geçirme izni vermek yalnızca ahlak dışı değil aynı zamanda sahte olarak keşfedilirse işletme itibarınız ciddi bir darbe alabilir. Bu nedenle, Amazon, tüm ürün incelemelerinin orijinal ve orijinal olduğundan emin olmak için teşvik edilen incelemeleri kısa bir süre önce yasakladı.

Podium’daki içerik direktörü Jon Eyre, ‘Online değerlendirmelere her zaman kazandırılmalı, satın alınmamalıdır’ dedi. ‘Pek çok işletme başarısız olan şey, müşterilerinin çoğunun sorulması halinde gözden geçirme konusunda istekli olabileceğidir’. Business News Daily, kibar, profesyonel ve ahlaki olarak müşterilerden incelemeleri talep eden en iyi uygulamalar hakkında pazarlama ve işletme uzmanlarıyla görüştü.

Şeffaf ol, müşterilerinize, incelemelerin, işinizi artırmaya yardımcı olduğunun veya ürününüzün veya hizmetinizin nerede iyileştirilmesi gerektiğini anlamanıza yardım etmesini sağlayarak onları bir inceleme bırakmaya teşvik edeceklerini belirtin. Olumlu eleştiriler için ödeme yaparsanız veya kötü yorumları gizlerseniz, bir şeylerin kapalı olduğunu bilirler. İncelemeleri ve referansları göstermenin amacı, markanızı umutları ile paylaşmak ve hakiki olmak her zaman en iyi uygulamadır.

İlginizi Çekebilir: En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Platformları