Kişiye Özel Sağlık Olanakları

Avantaj paketleri söz konusu olduğunda, hem çalışanlar hem de işverenler bir paketin herkese uymadığını bilirler. Daha genç, yeni bir çalışan için doğru olan şey, daha kıdemli evli çalışan için mantıklı olmayabilir. Çalışanların benzersiz durumlarına ve gelir düzeylerine dayanan esnek fayda paketi, en iyi yeteneği korumak için gereklidir.

Özel Yardım Nedir?

Özel yardım aslında çalışanların sağlık sigorta gibi yararlar için destek alabilecekleri olanaklardır. İşverenler önce özel mübadeleye girerler ve sundukları faydaları çeşitli taşıyıcılardan seçebilir ve ayrıca sunulan her ürün için belirlenen katkı düzeylerini belirleyebilirler. İşverenin hangi planları sunmayı seçtiğine bağlı olarak çalışanlar ilgili poliçeyi seçerler. Amaç, planı seçen kişiye özelleştirilebilir kontrol sağlamak ve işveren maliyetlerini dengelemektir.

Kaiser Vakfı tarafından yayınlanan 2014 raporunda, “Belirli bir katkıda bulunulması kolaylaştırılarak özel yardımlar, işverenlere maliyet istikrarı sağlama potansiyelini sunarken, aynı zamanda daha fazla mali risk de olan çalışanlara daha fazla seçenek sunuyor” dedi. “İşveren, çalışana ödenen miktarı öne aldığı için, işverenlerin sağlık yardımları için ne kadar harcadıkları konusunda daha fazla kontrole sahip olurlar.”

Çalışanlar Özel Yardımları Kullanıyorlar Mı?

Tıbbi, diş ve görme yardımları, işverenler tarafından en yaygın şekilde sunulanlardandır Liazon’daki ortalama bir şirket yarar paketi, altı tıbbi plan, üç diş ürünü ve dört görme paketi arasından seçim yapmaktadır. Birçok şirket ayrıca hayat sigortası, yasal planlar, kimlik koruması, engellilik yardımı ve evcil hayvan sigortası sunmaktadır.

Nyce, “Emeklilik ile sağlık hizmetleri, hayat sigortası ve engellilik arasında geleneksel olarak görülen faydaların genişlemesi ve çizgilerin bulanıklaştırılması görüyoruz” dedi. “Geleneksel olarak kendi filolarındaydık, ancak daha bütünsel bir yaklaşımla onları bir araya getirdiğini gördük. Çalışanlara benzersiz bir deneyim sağlıyor ve daha geniş bir sete büyümek için bu fayda seçeneklerini bir platform olarak kullanabiliyorlardı.”