Paris Hilton’un Metaverse Yılbaşı Partisi

Son zamanlarda Metaverse sık sık karşımıza çıkmaya başladı. Sanal bir dünya olan Metaverse, Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’in kurumsal ismini Meta olarak değiştirmesiyle daha da ünlendi.

Gerçek dünyanın kopyası olan Metaverse evrenine ünlü isimler de katılmaya başladı. Spor giyim markası Nike dahi Metaverse dünyasında kendine yer edindi. Tabii ki platforma katılan tek kişi Nike değil.

40 yaşındaki Paris Hilton, geçtiğimiz günlerde kendi NFT’lerini satışa sundu ve dijital dünyada yer edindi. Kısa bir zaman geçmesinin ardından da Metaverse evrenine giriş yaptı. Hilton, Roblox’taki sanal adasında elektronik bir set çalarak yılbaşı partisi verecek.

Roblox’taki Paris World’de Neler Var?

Roblox, çevrimiçi bir oyun platformudur. Platform içerisinde oyuncular kendileri bir dünya kurmakta ve yayınlamaktadır. Roblox ile bir sanal dünya yaratılabilir, arkadaşlık kurulabilir ya da bir başkalarının dünyalarına dahil olunabilir. Paris Hilton da Roblox üzerinde kendi evrenini inşa etti.

Paris World ismini verdiği adada Beverly Hills’deki malikanesinin bir kopyası gezilebiliyor, lüks bir araba kullanılabiliyor, köpek konağı görülebiliyor ve neon karnaval düğün kutlamasından esinlenerek yaptığı tahta kaldırımda yürünebiliyor.

Paris World’de sanal giysiler satın almak ya da jet-ski’ye binmek için ödeme de alınacak. Paris Hilton, Roblox’ta bulunan bu dünyasını yılbaşı partisinde DJ seti çalarak tanıtacak. Tabii ki bu parti gerçek hayatta değil; yalnızca sanal bir dünyada gerçekleşecek.

Birçok büyük marka ve ünlü isim Metaverse evrenine daha da yakınlaşırken Paris Hilton verdiği bir röportajda “Benim için metaverse, dijital dünyada gerçek hayatta olan her şeyi yapabileceğiniz bir yer. Herkes bunu deneyimleyemez, bu yüzden geçen yıl boyunca birlikte çalıştığımız şey bu – onlara o dünyada ne istediğime dair tüm ilhamımı vermek.” dedi.