Pins’i Başlatacak Pinterest

312

Pinterest’de reklam yapmak birçok işletme için bir rüya haline gelmiştir.. 2014’ün başında Pinterest; Expedia, Nestle, Ziploc, Gap, Target ve Old Navy dahil olmak üzere bazı marka reklam verenlerine sunulan pin beta’yı başlattı.

Pinterest, terfi edilen pim beta’dan umut verici sonuçlar elde etti. İşte beta testinden öğrenilenler;

  • Tanıtılmış pimler, hem Pinterest’in ana kategorilerinde hem de dışında olan bir dizi marka için çalışır. Mali hizmetlerden, yiyeceklere ve hatta otomobil şirketlerine kadar her şey iyi sonuçlar verdi.
  • Tanıtılan pimler organik pimler kadar (ve bazen de daha iyi) performans gösterdi. Tanıtılan pimlerle etkileşim, ortalama pim kadar yüksek ve marka reklamverenleri, kazandıkları medyada kampanyalarından %30 oranında bir artış sağladı.
  • Tanıtılan pimler, bir kampanya sona erdikten sonra bile iyi performans gösterir. Aslında, pek çok marka bir kampanyanın bitimini takip eden ayda kazanılan medyada %5 ek bir artış gördü.

Ve Pinterest henüz tüm reklam verenlere açık artırmaya dayalı veya TBM (tıklama başı maliyet) kampanya seçeneği sunmamakla birlikte, bu tür kampanyalar, markaların trafikte ve gösterimlerde önemli kazançlar gören beta testinde de başarılı olduğunu gösteriyor.

Pinterest’te ortaklıklar başkanlığı yapan Joan Bradford, “Pinterest yararlı, ilham veren yaratıcılığın sizi büyük, ölçülebilir sonuçlara götürebileceği bir yer” dedi.

Şirket ayrıca, Pinstitute adlı yeni bir programın başlatıldığını açıkladı. Bu program, işletmelerin Pinterest kullanıcılarıyla daha iyi bağlantı kurmalarına ve kampanyalarından daha fazla kazanç elde etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Pinstitute yaratıcılık ve ölçüm üzerine yoğunlaşacak ve reklamverenler ne tür pimlerin iyi performans gösterdiğini, Pinterest kullanıcılarının neleri önemsediğini ve daha fazlasını öğrenebilecek. Pinterest, seçkin bir grup marka için üç ayda bir Pinstitute atölye çalışması düzenleyecek.

Aynı zamanda küçük işletmeler için korkulacak bir durum yok çünkü sosyal ağ küçük işletmeleri asla oyun dışında bırakmıyor. Pinterest’in diğer çevrimiçi öğrenme araçlarıyla birlikte küçük işletmeler için bir dizi web seminer düzenleyeceğini belirtildi.