Sanal Mağazalar İndirim Dönemleri

Sanal mağazalar; müşteri potansiyellerini genişletmek, aylık satış hedefine ulaşmak ve ürün bilinirliklerini artırmak için belirli dönemlerde promosyonlar yapar. Özellikle de yeni açılan e-ticaret siteleri, markanın tanınırlığını artırmak için bu tarz indirimlere gidebilir.

Daha büyük ve köklü firmalar ise eldeki stokları hızlı bir şekilde tüketmek ve müşteri sadakatini artırmak için yılın belirli dönemlerinde promosyon yapar. Sanal mağazaların indirim dönemleri değişmekle birlikte “Black Friday” olarak adlandırılan zamanda neredeyse bütün e-ticaret siteleri ürünlerinde promosyona gider.

N11 İndirim Dönemleri

N11, gıdadan teknolojiye kadar birçok konuda tüketiciye satış hizmeti sağlayan bir e-ticaret platformudur. Türkiye’nin en çok kullanılan alışveriş sitelerinden biri olan N11, yapmış olduğu indirimler ile de adından söz ettir.

Özellikle de kendisi ile özdeşleşen 11.11 indirimleri ile müşterilere pek çok avantaj sunar. Aynı zamanda gelenek haline gelen “Black Friday” kapsamında pek çok indirimli ürünü satışa sunan site, müşterilerine farklı fırsatlar yaratır.

Beyaz eşyadan mobilyaya pek çok üründe kampanyalar yapan firmanın 100 bini aşkın kayıtlı mağazası bulunur. Son beş yılda bu mağazalardan toplam 81,2 milyon ürün satışı gerçekleştiren N11, 7,8 milyar TL’lik ticaret hacmine sahiptir.

Türkiye ekonomisinin önemli bir bölümünü oluşturan firma, 11.11 kapsamında yapmış olduğu indirimler ile günlük 140 milyonluk satış rakamına ulaşmıştır. Türkiye e-ticaret payında %9’luk bir orana sahip olan firma, Hepsiburada ve Trendyol’dan sonra üçüncü sırada yer alır.

Hepsiburada İndirim Dönemleri

Aylık 100 milyondan fazla ziyaretçi sayısına ulaşan Hepsiburada, Türkiye’nin önemli e-ticaret sitelerinden birisidir. Gıda, giysi ve elektronik eşya gibi pek çok kategoride müşterilerine hizmet veren firma, yılın belirli dönemlerinde yapmış olduğu indirimlerle de dikkat çekmeyi başarıyor.

Hepsiburada’nın sosyal medya fenomenleri ile gerçekleştirmiş olduğu “Fenomen İndirimleri” 10 ve 14 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak. Bunun dışında “Kara Cuma” olarak adlandırılan ve 26 Kasım Cuma gününe denk gelen zamanda, teknolojiden ev eşyasına pek çok üründe de indirim uygulanacak.

Alışveriş tutkunlarının bir numaralı e-ticaret sitelerinden birisi olan Hepsiburada, 2020 yılında yapmış olduğu 6,3 milyar TL’lik ciro ile de adından söz ettirmeyi başarmıştır. Gelecek yıllarda bu rakamların daha da üstüne çıkması beklenen firmanın, e-ticaret sektöründeki payı ise %17’dir.

Kullanıcılarına 30’dan fazla kategoride 50 milyonun üzerinde ürün sunan Hepsiburada’da herkesin isteğine ve ihtiyacına yönelik ürünler yer alıyor.

Trendyol İndirim Dönemleri

İstanbul merkezli bir e-ticaret sitesi olan Trendyol, Demet Mutlu liderliğinde 2010 yılında kurulmuştur. O günden bugüne pek çok kategoride müşterilerine hizmet veren firma, yılda 300 milyondan fazla ürünü de müşterilerine ulaştırmaktadır.

Yıllık müşteri sayısı 15 milyondan fazla olan şirketin, 180 milyon mobil ziyaretçi sayısı bulunuyor. Yılın farklı zamanlarında indirimler yaparak müşterilerini sevindiren Trendyol, uygun fiyatlı ürünleri ile de göz dolduruyor.

Trendyol indirimlerinden yararlanmak isterseniz şu tarihleri kaçırmamalısınız:

  • Trendyol Efsane Günler olarak adlandırılan Trendyol Efsane Cuma indirimi, 26 Kasım Cuma 2021’de başlayıp 30 Kasım 2021’e kadar devam edecek.
  • 11 Trendyol indirimleri 8-9-10 ve 11 Kasım 2021 tarihlerinde olacak.
  • Trendyol yılbaşı indiriminin 27 Aralık tarihinde başlaması öngörülüyor.
  • Sevgililer Günü indiriminin 12 Şubat’ta başlaması bekleniyor.

Türkiye’de önemli bir ticaret hacmine sahip olan Trendyol, %27’lik pay ile e-ticaret siteleri arasında liderliği göğüslüyor.

Yıllık cirosu 6,5 milyar TL olan Trendyol, 2020 yılında 347 milyon adet ürün satışı gerçekleştirdi. Birçok kategoride 30 milyondan fazla ürün çeşidine sahip olan firma, günde ortalama 1,1 milyon paketi Trendyol kullanıcılarına ulaştırmaktadır.