Skype Nasıl Kurulur

35

Bilmeniz gereken her şey!

Muhtemelen Skype’ı duymuşsunuzdur. Şimdi Microsoft’un video ve anlık mesajlaşma uygulaması bu noktada 16 yılı aşkın bir süredir var ve bir zamanlar herkesle görüntülü sohbet etmenin en iyi yoluydu ve genellikle dünyanın her yerinden yeni insanlarla bağlantı kurmanın en iyi yollarından biri olarak görülüyordu.

Apple’ın FaceTime’ı veya Google’ın Duo’su gibi diğer birçok rakip ortaya çıkmış olsa da, Skype birçok kişi ve işletme için görüntülü sohbet için ilk tercih olmaya devam ediyor.

Skype Nedir?

Skype, birden fazla platformda kullanılabilen bir video, ses ve metin iletişim uygulamasıdır. İndirmesi ve kullanması ücretsiz, çoğunlukla Skype, arkadaşlarınızla iletişim halinde kalmak veya iş arkadaşlarınızla uzaktan çalışmak için mükemmel bir araçtır.

16 yıldan uzun bir süre önce bağımsız bir şirket olarak hayata başlayan Skype, bugün hem tüketici hem de profesyonel kullanım durumları için Microsoft’a aittir.

Skype’ın kayan yazı özellikleri, görüntülü ve sesli aramalar ve anlık mesajlaşma, uygulamayı indirdiğinizde ücretsizdir. Skype’ta, dünyanın her yerindeki cep telefonu numaralarını aramak ve mesaj atmak gibi ücretli öğeler vardır.

Skype’ta ne yapabilirim?

Skype, müşterilere çeşitli yetenekler sunar. En ünlüsü, Skype, diğer Skype kullanıcılarına görüntülü aramalar yapmanıza ve anlık mesajlar göndermenize izin verir. Skype, aynı anda birden fazla kullanıcıyı görüntülü aramanıza ve gerekirse görüntülü aramalarınızı kaydetmenize olanak tanır.

İşletmeler için mükemmel bir araç olan Skype, görüntülü arama sırasında ekranınızı paylaşmanıza olanak tanır. Bu şekilde, bağlantı göndermek veya başka bir yazılım yüklemek zorunda kalmadan resimleri göstermek, belgeleri gözden geçirmek ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Altyazıya ihtiyaç duyan herkes için Skype artık daha fazla erişilebilirlik için canlı altyazıları destekliyor. Bunu yapabilmek için canlı altyazıları açmanız yeterlidir; Skype bunları görüntülü konuşmanın üzerine bırakır, böylece sohbet penceresinden kiminle konuştuğunuza bakmaya devam edebilirsiniz.

Tüm bu özellikler ücretsiz olarak mevcuttur, ancak ödemeye hazırsanız yapabileceğiniz başka şeyler de vardır.

Skype kullanarak normal telefon görüşmeleri yapabilir miyim?

Tüm dünyadaki standart cep telefonlarını ve sabit hatlı telefonları bir ücret karşılığında aramak için Skype’ı kullanabilirsiniz. Masaüstünüzden, akıllı telefonunuzdan veya Skype’ı kullanabileceğiniz diğer herhangi bir cihazdan arama yapın ve kendi kişisel Skype telefon numaranızdan gelen aramaları alın.

Bunu yapmak için, bir abonelik için kaydolmanız veya aramalarınız daha seyrek olacaksa yeterli Skype Kontörü satın almanız gerekir.

Skype Kontörü nedir?

Skype Kontörü, abonelik ücreti ödemek istemiyorsanız sabit hatları ve cep telefonlarını aramak için satın aldığınız sanal bir para birimidir. 5 $, 10 $ veya 25 $ seçenekleriyle sunulan Skype Kontörü, kendi ülkenizde veya uluslararası olarak her arama yaptığınızda harcarsınız.

Tüm ülkelerde uygulanan ücretler genellikle dakika başına sent aralığında uygulanır, ancak bazı aramalar dakika başına 1,74 dolara kadar çıkabilir.

Skype Kontörü bazı müşteriler için en iyi seçenek olabilir, özellikle de telefon arama özelliğini yalnızca düzensiz bir şekilde kullanmayı planlıyorsanız. Ek olarak, bir abonelik size aramalarınızı yapmak için sabit bir aylık ücret sunarken, bu ücretin ne olacağı, aramak istediğiniz yere bağlı olarak karmaşıklaşabilir.

Önemli bir not; Skype Kontörü için ülkemize ait bir fiyatlandırma deçeneği bulunmamaktadır.

Skype uçtan uca şifreleme sunuyor mu?

Skype uçtan uca şifreleme sunar, ancak tüm konuşmalarda standart değildir ve görüntülü veya sesli aramalar için değil, yalnızca anlık mesajlar içindir.

Masaüstünde veya mobilde herhangi biriyle özel bir görüşme başlatmayı seçebilirsiniz. Bu sohbetler, maksimum güvenlik için uçtan uca şifrelenir. Mevcut konuşmanızı şifrelemek yerine, şifrelemek için biriyle yeni bir konuşma başlatmanız gerekeceğini unutmayın.

Skype ile hangi cihazları kullanabilirim?

Skype, Windows, macOS, iOS, Android, Amazon Echo cihazları ve Xbox’ta kullanılabilir.

Skype’ı nereden edinebilirim?

Windows ve macOS’ta Skype için doğrudan Skype Web Sitesinden alabilirsiniz.