WhatsApp Gelmesi Beklenen Güncellemeler

Anlık mesajlaşma, arama ve haberleşme uygulamalarından birisi olan WhatsApp, internet bağlantısı olan her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Kaliforniya’da 24 Ocak 2009 yılında kurulan bu uygulamanın geliştiricisi Jan Koum’dur.

Pek çok telefon ile uyum sağlayan WhatsApp uygulaması, insanların işini kolaylaştırma konusunda büyük yardımcı olur. WhatsApp sayesinde sevdiklerinizi arayabilir, onlarla görüntülü konuşabilirsiniz.

Dünyada en çok kullanılan mobil mesajlaşma platformlarından birisi olan WhatsApp’ın 2 milyar aktif kullanıcısı olduğu öngörülüyor. Böylesi önemli bir platforma yapılan güncellemeler de sık sık merak konusu olmaktadır. İşte size Whatsapp güncellemelerinin detayları…

WhatsApp Gelmesi Beklenen Güncellemeler Nelerdir?

Günümüzde en çok kullanılan haberleşme ve iletişim araçlarından birisi olan WhatsApp, 2022 yılına da güncellemeler ile giriyor. WhatsApp’a yapılacak en önemli güncellemelerden birisi de sesli mesaj üzerinden geldi.

Sesli mesaj gönderirken kayıt tuşuna basılıp ses kaydı alındıktan sonra otomatik olarak gönderilme işlemi yapılırdı. Fakat bu durumda ses önceden dinlenemediği için karşı tarafa yanlış veya eksik yapılan kayıtlar da gidebiliyordu. Son yapılan değişiklik ile bu sorun tamamıyla ortadan kalkacak.

Yeni güncelleme sayesinde karşı tarafa ses kaydı gönderilmeden önce ön dinleme yapılabilecek. WhatsApp’a yapılacak güncellemeler sadece bununla da sınırlı kalmıyor. 2022 yılında WhatsApp’a yapılacak diğer güncellemeler şu şekilde sıralanabilir;

  • Kişisel veri kontrolü
  • Mesaja tepki bırakabilme
  • Çoklu cihaz kullanımı
  • Kaybolan mesajlar
  • WhatsApp Reels

WhatsApp’ın En Önemli Güncellemesi

Her dönem kendini yenileyen WhatsApp, güncellemeler sayesinde farklı ve yeni özelliklere kavuşur. WhatsApp’ın son yapmış olduğu güncellemelerden birisi de kara liste olarak adlandırılan son görülme özelliğidir.

Bu özellik sayesinde kara listeye eklediğiniz kişiler, sizin son görülme tarihinizi ve saatinizi göremez. Böylece WhatsApp üzerinden kendinizi gizleyebilirsiniz.