Whatsapp Görselde Bir Kez Görüntüle Özelliği

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, video ve görsellerde bir kez görüntüle özelliğiyle kullanıcılarına çok daha verimli bir mesajlaşma imkanı sunuyor. Diğer birçok mesajlaşma uygulamasında bir süredir kullanılan video ve görsellerde bir kez görüntüle özelliğini WhatsApp en son güncellemesiyle kullanıcılara sunmuştu.

WhatsApp bir kez görüntüleme özelliği, temel olarak gönderilen video ya da görsel içeriğin bir kez açıldıktan sonra silinmesini sağlıyor. Böylelikle konuşma penceresi içerisinde gönderilen video ya da görsel bir kez açıldıktan sonra tamamen kaldırılıyor.

Whatsapp Video ve Görsellerde Bir Kez Görüntüle Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp video ve görsellerde bir kez görüntüle özelliğini kullanmak ise son derece kolay. “View Once” olarak tanımlanan bu özelliği kullanabilmeniz için öncelikli olarak uygulamanın en son güncellemesini indirmiş olmanız gerekiyor. Özelliğin çalışma prensibi ise diğer uygulamalarda olduğu gibi benzer niteliktedir.

Söz konusu özellik, kullanıcının gönderdiği video ya da görsel içeriğin konuşmada karşı tarafa iletilmesine karşın galeriye kaydedilmemesini engelliyor. Böylelikle gönderilen video veya görseller herhangi bir şekilde karşıdaki kullanıcının cihazında saklanmıyor. WhatsApp video ve görsellerde bir kez görüntüle özelliğini kullanmak için yapmanız gerekenler ise şu şekilde:

  • Öncelikli olarak WhatsApp uygulamasını açın ve tek seferlik görüntü göndereceğiniz konuşma penceresine gidin.
  • Daha sonra ise kamera simgesine dokunun ve açılan pencerede video ya da fotoğraf çekerek devam edin.
  • Son aşamada ise “Başlık Ekleyin” kısmında bulunan yuvarlak içerisindeki “1” sayısına dokunun ve gönderin.

Bu işlemleri tamamlamanızın ardından gönderdiğiniz görsel veya video tek bir seferliğine açılmak şartıyla konuşmadaki diğer kullanıcıya iletilecektir. Bununla birlikte WhatsApp video ve görsellerde bir kez görüntüle özelliği kullanılırken, gönderilen görüntünün ekran kaydı veya ekran görüntüsü alınarak kullanıcı tarafından kaydedilebileceğini de bilmelisiniz.