WhatsApp Grupları Signal’e Nasıl Taşınır?

WhatsApp grupları Signal’e nasıl taşınır sorusu, özelikle WhatsApp’ın veri paylaşımı konusunda yaptığı güncellemelerle birlikte birçok kullanıcı tarafından merak ediliyor.

WhatsApp’a oranla kişisel verilerin gizliliği konusunda çok daha verimli bir uygulama olan Signal, yüksek standartta güvenlik önlemleriyle ön plana çıkıyor. WhatsApp’tan Signal’e geçmek isteyen kullanıcıların en çok merak ettiği konu ise WhatsApp’ta halihazırda bulunan grupların Signal’e nasıl taşınacağına yönelik.

WhatsApp gruplarını Signal’e taşımak mümkün olsa da daha önceki konuşmaların doğrudan uygulamalar arasında aktarılması mümkün değildir. Bununla birlikte WhatsApp grubunu Signal’e taşıma işlemleri yapılarak grupta yer alan tüm üyelerin Signal’de tekrardan birleşmesini sağlamak oldukça kolaydır.

Son derece basit birkaç adımdan oluşan WhatsApp grubunu Signal’e taşıma işlemleri, Android ve iOS işletim sistemine sahip olan cihazlardan yapılabiliyor.

WhatsApp Gruplarını Signal’e Taşıma

WhatsApp gruplarını Signal’e taşıma kapsamında yapılması gerekenler adım adım şu şekildedir:

  • İlk olarak akıllı cihazınıza Signal uygulamasını indirin ve uygulamayı çalıştırın.
  • Uygulamayı açarak; Android cihazlarda sağ üst köşede yer alan “Üç Nokta”, iOS cihazlarda ise yine sağ üst köşede yer alan “Kurşun Kalem” simgesine dokunun.
  • Bir sonraki aşamada “Yeni Grup” seçeneğine dokunun ve üyeleri seçmeye başlayın.
  • Üye seçimini atlamak ve hiçbir üye eklemeden devam etmek için “Zıplamak” butonuna tıklayabilirsiniz.
  • Üye işlemlerinin ardından grubunuzu adlandırın. Burada WhatsApp grubuyla aynı isimi taşıyan bir adlandırma yapmak, olası karışıklıkları engellemek adına doğru bir tercih olacaktır.
  • Daha sonra grup adının olduğu bölüme tıklayarak “Ayarlar” kısmına geçiş yapın ve burada yer alan “Group Link” seçeneğini aktif konuma getirerek bir bağlantı linki elde edin.
  • Son olarak bu bağlantı linkini WhatsApp grubunuzda paylaşın ve üyelerin doğrudan Signal grubuna geçiş yapmasını sağlayın.

WhatsApp grubunu Signal’e taşıma kapsamında tüm grup üyelerinin Signal’e geçişi sağlandıktan sonra arzu edilmesi halinde oluşturulan bağlantı linkinin iptal edilmesi mümkündür.