Whatsapp Web Giriş

Whatsapp, akıllı telefonlar için geliştirilen mesajlaşma programıdır. Günümüzde kısa mesajın yerini aldığı Whatsapp uygulaması; hızlı oluşu, mesajın ulaşıp ulaşmadığı ve karşı tarafın mesajı görüp görmediği ile ilgili verdiği dönütler sayesinde çok kullanışlı bir programdır.

Whatsapp’ın uzun süre sadece telefon uygulaması olarak kullanılması ise onun eksik kalmış bir yönü olarak değerlendirilirken, bugün artık Whatsapp Web sayesinde, Whatsapp’a bilgisayar üzerinden erişmek de mümkün olmaktadır.

Mesajlaşma programları içerisinde uluslararası platformda en çok kullanıcıya sahip olan Whatsapp uygulamasının kısa mesaja göre üstün özellikleri şöyledir:

 • Whatsapp, internet ile çalışan bir programdır ve günümüzde internetsiz telefon neredeyse kalmamıştır. Canlı ve karşılıklı bir mesajlaşma için online özellik, hızlı ve pratik bir yöntemdir.
 • Whatsapp’ta gönderilen mesajın iletildiğine dair işaretler vardır. Kısa mesajda da gönderildi bildirimi vardır, ancak iletildiğine dair bilgiye ulaşmak mümkün değildir.
 • Whatsapp’ta karşı tarafın çevrimiçi olduğunu gösteren işaretler yer alırken, kısa mesajda böyle bir şey mümkün değildir.
 • Whatsapp’ta kolaylıkla fotoğraf, dosya veya video gönderme gibi seçenekler bulunur. Kısa mesajda bunlar mümkün değildir.
 • Whatsapp ile görüntülü konuşma gibi canlı görüşme seçeneği vardır.

Whatsapp sahip olduğu tüm bu özelliklere Whatsapp Web kullanımını da ekleyerek, kullanıcılarının memnuniyetini artırmayı başarmıştır.

Whatsapp Web’e Nasıl Giriş Yapılır?

Whatsapp Web girişi bilgisayar üzerinden kolayca gerçekleştirilebilir. Whatsapp Web’e giriş aşamaları ise şöyledir:

 • Öncelikle, Whatsapp Web uygulamasının güncel olduğundan emin olun.
 • Daha sonra bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine girin.
 • Telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açın.
 • Whatsapp uygulamasında Whatsapp web seçeneğini bulup, tıklayın veya ayarlardan bağlı cihazları seçin.
 • Whatsapp Web’e tıkladığınızda bilgisayar ekranındaki QR kodunu okutmanız istenecektir. Telefonu bilgisayar ekranına yaklaştırarak telefonun QR kodu okumasını sağlayın.
 • Bu işlemden sonra bilgisayarınız üzerinden Whatsapp sohbetlerinize erişiminiz gerçekleşecektir.

Whatsapp Web Telefona Nasıl Bağlanır?

Whatsapp Web masaüstü ve laptop bilgisayarlar için tasarlanmış bir site olduğu için telefon üzerinden Whatsapp Web’e ulaşmanın yolu biraz daha farklı olacaktır. Öncelikle telefonunuzda Google Chrome, Firefox veya Safari gibi herhangi bir internet tarayıcınızı açarak Whatsapp Web araması yapmalısınız. Bu aramayı yaptığınızda telefonda bir işlem gerçekleştirdiğiniz için, size bir uygulama indirmeniz gerektiği bildirimi verilecektir. İster bu uygulamayı indirerek Whatsapp Web’e giriş yapabilir; isterseniz de Google Chrome sayfasının sağ üst köşesinde yer alan üç nokta simgesine tıklayarak, masaüstü sitesi seçeneğinden veya diğer tarayıcıların ayarlar sekmesinden masaüstü şeklinde aç seçeneği ile sanki masaüstü bilgisayar ekranı gibi Whatsapp Web sayfasına ulaşabilirsiniz. Sayfaya ulaştığınızda yine yukarıdaki işlemlerde belirtilen QR kodu okutma aşamasını gerçekleştirerek, tablet veya telefon üzerinden Whatsapp Web’e giriş yapabilirsiniz.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web sayfasına bilgisayar ekranından ulaştıktan sonra telefonda Whatsapp ile yapabildiğiniz mesaj gönderme, resim gönderme, video ve sesli mesaj gönderme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Whatsapp Web uygulamasını indirdiğinizde görüntülü konuşma imkânına da sahip olabilirsiniz.

Büyük ekran ve klavye kullanım rahatlığı ile Whatsapp Web, daha çok bilgisayar üzerinde iş yapan kişiler tarafından tercih edilen bir seçenektir. Sürekli bilgisayarda çalışan insanların, bilgisayar üzerinden mesajlarına kolay ve hızlı erişmelerini ve işlerini pratik bir şekilde halletmelerini sağlar.

Whatsapp Web, uygulamayı indirerek veya direkt internet tarayıcısı ile ulaşım sağlanarak kullanılabilen pratik bir yöntemdir. Hızlı akan hayat, bilgi ve iletişim yoğunluğu gerektiren süreçler için pratik çözümlere ihtiyaç duyulması, Whatsapp’ın böyle bir yol bulmasını sağlarken, bugün pek çok kullanıcı Whatsapp Web üzerinden iletişim kurmayı tercih etmektedir.