2022 Yılı En Popüler Dijital Platformları ve Güncel Abonelik Ücretleri

Son dönemde dünya genelini yakından ilgilendiren pandemi sürecinde dijital platformların kullanımı yaygınlaştı. Salgın devam ederken, çalışanların online olarak işlerini sürdürmesi, okulların tatile girmesi sebebi ile de evdeki aktivite programları yerini dijital platformlara bıraktı.

2022 yılı en popüler dijital platformları ve güncel abonelik ücretleri konusunda tereddütte kalan insanlar, yıllık abonelik ücretleri konusunda büyük bir merak yaşıyor. Dünya genelinde hizmet veren dijital platformların aylık ücretlerinin Türkiye’de oldukça fazla artış göstermesinin sebebi ise dolar kurunda yaşanan dalgalanmalar.

Popüler dizi, film ve belgeleseler izleyebileceğiniz bu platformlarda çoklu ekran hizmetinden yararlanarak birden fazla cihazda istediğinizi izleyebilirsiniz. Müzik dinleme platformlarının yanı sıra yerli ve yabancı kült filmlere de yine aynı platformlardan erişim sağlayabilirsiniz. Dinleyicileri ve izleyicileri heyecanlandıran 2022 yılının popüler dijital platformları aşağıda yer alıyor:

  • Netflix
  • Disney Plus
  • Spotify
  • Amazon Prime
  • Youtube
  • BluTv
  • Exxen

Hangi platformdan hizmet almak istiyorsanız o platformun sağladığı hizmetlerden yararlanabilmek için aylık ya da yıllık ücretleri ödemeniz gerekiyor.

1.    Netflix

Yerli ve yabancı film, dizi, talk show, belgesel ve ödüllü kült yayınları izleyebileceğiniz dünyaca ünlü Netflix en popüler dijital platformlar arasında yer alıyor. Netflix’in 2022 yılında aylık ücreti 37,99 TL’dir. Temel abonelik seçeneğinin dışında; standart abonelik ve özel plan tercihinde de bulunabilirsiniz. Netflix’in Standart Abonelik ücreti 2022 yılında 57,99 TL olurken yeni güncelleme ile Özel Plan tercihinde bulunacak olan kullanıcılar Netflix’e aylık 77,99 TL ödeyecekler.

2.    Disney Plus

Çocuklarının ne izlediğine dikkat eden ebeveynlerdenseniz, Disney Plus aboneliğine sıcak bakabilirsiniz. Türkiye’ye yeni gelen Disney Plus’ta ayrıca yetişkinlere yönelik diziler de yer alıyor. Sizin kontrolünüzde olan platformda, çocuklarınızın ilgilerine yönelik tercihlerde bulunabiliyorsunuz. Disney Plus üyeliği iki farklı kategoride sunuluyor. Kullanıcılar 2022 yılında Disney Plus’a aylık abonelik için 34,99 TL öderken yıllık abonelik anlaşmaları için 349,90 TL ödüyorlar.

3.    Spotify

Ünlü müzik ve podcast dinleme platformu olan Spotify kullanıcılarına ilk ayı ücretsiz olarak sunuyor. İlk ayın ardından 2022 yılında Spotify bireysel aboneliklerde 17,99 TL, 2 adet giriş hesabı tanımladığı Duo paketi için 23,99 TL talep ediyor.

Aile aboneliği hizmeti de veren platform, bu pakette 6 adet giriş sağlayabilmenize olanak sunuyor. 6 hesaplı aile paketi için 2022 yılı Spotify ücreti ise; 29,99. Öğrenci indirimi sunan platformlardan olan Spotify, öğrenci aboneleri için ödeme bedeli olarak 8,99 TL’yi belirledi.

4.    Amazon Prime

2022 yılı en popüler dijital platformları ve güncel abonelik ücretleri içerisinde merak edilen Amazon Prime müzik ve video içeriklerinden yararlanıp film, dizi ve belgesel izleyebileceğiniz özel bir platformdur. Amazon Prime’ın 2022 yılı abonelik ücreti ise aylık 7,90 TL.

5.    YouTube

Öğrenciler için 2022 yılında aylık paketini 9,99 TL olarak belirleyen YouTube, ilk ay için bütün kullanıcılarına ücretsiz deneme imkânı sunuyor. İlk ay ücret beklentisi olmayan dijital platformda; standart abonelik 16,99 TL olarak belirlendi. Aile paketi aboneliği seçeneği de bulunan YouTube, bu hizmeti ise 2022 yılında 25,99 TL karşılığında veriyor. Reklamsız YouTube hizmeti veren platformun yıllık abonelikler için 2022 yılında belirlediği güncel rakam ise; 152,99 TL’dir.

6.    BluTV

Yerli platformların oldukça popüler olduğu BluTV’nin 2022 yılında yıllık üyelik ücreti 190,80 TL. Aylık aboneliklerde 29,99 TL’yi kullanıcılarından talep eden platform yeni üyelere 7 gün ücretsiz hizmet veriyor.

7.    Exxen

2022 yılı en popüler dijital platformları ve güncel abonelik ücretleri başlığında merak edilen platformlardan olan Exxen, reklamlı ve reklamsız abonelik çeşitlerini üyelerine sunuyor.

Exxen’in reklamlı abonelikleri 2022 yılında aylık 19,90 TL, 1 yıllık taahhütte bulunulduğunda aylık 16,90 TL’dir. Reklamsız abonelik ücreti aylık 29,90 TL olmasının yanı sıra, yine 1 yıllık abonelik taahhüdünde bulunursanız aylık abonelik ücretiniz güncel rakamlarla 24,90 TL’ye tekabül ediyor. Spor severlerinde tercih ettiği Exxen Spor’un 2022 yılı reklamsız abonelik ücreti aylık 69,80 TL olarak karşımıza çıkarken, reklamlı abonelik ücreti 59,80 TL olarak belirlendi.