AirPods Android Cihazlara Nasıl Bağlanır

Apple AirPods Android cihazlara nasıl bağlanır, sorusunun cevabı özelikle AirPods’ların yüksek düzeyde popülerleşmesiyle en çok merak edilen konular arasındadır.

AirPods, Apple’ın geliştirdiği birçok donanımda olduğu gibi sadece iOS yazılımlı cihazların kullanımı için uygundur. Bununla birlikte AirPods Android bağlantısı yaparak Android yazılıma sahip olan tablet veya telefon gibi akıllı cihazlardan kulaklığa bağlanmak da mümkündür. Birçok kişi tarafından AirPods’ların sadece Apple cihazlarına uygun olduğu düşünülse de Android cihazlardan da AirPods gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Üstelik bu bağlantı için yapılması gerekenler oldukça basit birkaç adımdan oluşur.

Apple AirPdos Android Cihaza Bağlama

Apple AirPods Android cihaza bağlama işlemleri tıpkı Apple marka cihazlarda olduğu kadar kolaydır. Son derece basit birkaç adımdan oluşan bağlantı yöntemiyle Apple marka AirPods’ların Android cihazlarda da kullanılması olanaklıdır. Bununla birlikte söz konusu bağlantının yapılması, kulaklığın bazı işlevlerini yitirmesine sebep olur. Dolayısıyla bağlantı sonrasında kulaklığın tüm fonksiyonlarının kullanılması olanaklı değildir.

Apple AirPods Android cihaz bağlantısı için takip etmeniz gereken yol haritası şu şekildedir:

  • Andorid akıllı cihazınızdan Bluetooth özelliğini aktif edin.
  • Bluetooth bölümüne geçiş yaparak AirPods kulaklığı bulun.
  • AirPods üzerinde yer alan ledli tuşa uzun süreli basılı tutun.
  • Cihazda açtığınız Bluetooth bölümünde AirPods kulaklığı bularak dokunun.

Apple AirPods Android cihaza bağlama işlemleri bu kadar basittir. Bununla birlikte Android cihazlarda AirPods kullanırken kulaklığın bazı özelliklerinin verimlilikle çalışmayacağı bilinmelidir.

Apple cihazlarda sanal asistanı çalıştırmak için AirPods’a iki kez dokunmak yeterlidir. Apple Airpods Android cihaza bağlama işleminden sonra Android cihazlarda bu özelliğin kullanılması mümkün değildir. Bu özelliğin yanı sıra kulaklık üzerinde otomatik başlatma ve duraklatma gibi özellikler de Android cihaz bağlantılarında kullanılamaz.