El Salvador Başkanı, Bitcoin Artacak

El Salvador Başkanı Bukele: Bitcoin Artacak, İnsanların Sabırlı Olması Gerek

El Salvador Başkanı Bukele, Bitcoin’in sert düşüş yaşamasının ardından tedirgin olan El Salvadorlulara seslenerek “Bitcoin artacak, insanların sabırlı olması gerek!” şeklinde hitapta bulundu.

Bilindiği üzere El Salvador, Bitcoin’i “yasal para birimi” olarak kabul etmişti. Başkan Bukele’nin bu kararı, zaman içerisinde birçok insanın konuya ilgi göstermesine neden olmuştu. Birçok kripto para biriminin sert bir düşüş yaşadığı şu dönemlerde Bitcoin’in yaşadığı kayıp, birçok El Salvadorluyu da tedirgin etmiş durumda.

El Salvador, Bitcoin’e dikkat çeken yatırımlarda bulunduğundan, Bitcoin’deki düşüşün ülkeyi nasıl etkileyiceği gündemdeki yerini koruyor. İnsanların yaşadıkları tedirginliklerin farkında olan El Salvador Başkanı Bukele, konu ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda insanların sabırlı olmasına vurguda bulunan Bukele, aynı zamanda Bitcoin’in artacağını da ifade etti.

El Salvador Başkanı Bukele’nin yönetiminde bulunan El Salvador’un Bitcoin’e yaklaşık 105 milyon dolar harcadığı biliniyor. Halihazırda Bitcoin para biriminin 20.000 dolar bandında gezdiği son günlerde vatandaşların tedirginlik yaşaması, gündemde yer ediniyor.

El Salvador Geçtiğimiz Eylül’den Beri Bitcoin’e Yaklaşık Olarak 105 Milyon Dolar Harcadı

Bitcoin para biriminde çok önemli bir değer kaybının yaşandığı şu dönemde bütün gözler El Salvador’a çevrilmiş durumda. Bitcoin’in yasal para birimi olarak tanındığı ülkede Bitcoin’e dikkate değer ölçüde yatırım yapıldığı biliniyor. El Salvador, geçtiğimiz eylül ayından beri Bitcoin’e yaklaşık 105 milyon dolar harcadı. Bitcoin’e yapılan ciddi yatırımlar, ülke halkının tedirginlik yaşamasına neden oluyor.

El Salvador Başkanı Bukele’nin yönetimini altındaki El Salvador’un yatırımları ve Bitcoin’in düşüşü nedeniyle Bukele konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Bukele, Twitter hesabı üzerinden vatandaşlara seslendi. El Salvador Başkanı Bukele’nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama, dünyanın gündeminde de yer alıyor.

Başkan Bukele, Bitcoin’in Piyasa Fiyatıyla İlgili Endişe Yaşayan Kişilere Seslendi

İnsanların sabırlı olmasını istediğini belirten El Salvador Başkanı Bukele, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Bazı insanların Bitcoin piyasa fiyatı konusunda endişeli olduğunu görüyorum.” Sözlerine devam eden El Salvador Başkanı Bukele, insanların grafiklere bakmadan hayatın keyfini çıkarmalarını belirtti.

Ayrıca sözlerinde sabır vurgusu da yapan Bukele, Bitcoin’in artacağını sözlerine ekledi. El Salvador’un Bitcoin yatırımıyla yaklaşık 40 milyon dolar kaybettiğini açıklayan yayınlar ise El Salvador Başkanı Bukele’nin yeni açıklamalar yapmasına neden oldu.

Başkan Bukele, Kripto Para Birimini Yasal İhaleye Çıkaran İlk Kişi Konumunda

El Salvador, Bitcoin söz konusu olduğunda dikkatleri üzerine çeken ülkelerden biri. Çünkü El Salvador Başkanı Bukele’nin yönetimindeki El Salvador, Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmişti. Ardından Bitcoin’e yüklü miktarda yatırımlar yapıldığından, şu anda Bitcoin’deki düşüş, birçok insanın konuyla ilgili tedirginliklerini sürdürmesine neden oluyor.

El Salvador Başkanı Bukele’nin yaptığı yatırımlardan belirli bir süre sonra Bitcoin de dahil birçok kripto para biriminde sert düşüşler yaşandı.

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya da Açıklamada Bulundu

El Salvador Başkanı Bukele’nin Bitcoin para birimindeki düşüşle ilgili yaptığı açıklamalara ek olarak Maliye Bakanı Alejandro Zelaya da çeşitli açıklamalarda bulundu. El Salvador Başkanı Bukele, insanların sabırlı olmasını vurgulamıştı. Maliye Bakanı açıklamalarında, El Salvador’un Bitcoin’lerinden hiçbirini satmadığının ve sanıldığı gibi kayıpların olmadığının altını çizdi.

El Salvador Başkanı Bukele ve Maliye Bakanının yaptıkları açıklamalar, korkulacak bir şeyin olmadığı yönünde. Özellikle El Salvador Başkanı Bukele, Bitcoin’in artacağına dair açıklamalarda bulundu. Bu konu üzerinde vurguda bulunan Bukele, insanların sabırlı olmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.