Apple iPhone Garantisi Nasıl Kontrol Edilir?

Apple iPhone garantisi sorgulama, özellikle 2. el olarak satın alınan iPhone’ların garanti sürelerini öğrenmek açısından oldukça kritik bir önem arz eder. 2. el olarak satın aldığınız iPhone cihazınızın oldukça basit yöntemler kullanarak garanti süresine ilişkin bilgi edinebilirsiniz. Aynı şekilde sıfır satın aldığınız iPhone cihazlar için de garanti süresinin ne kadar kaldığını tespit etmeniz mümkün.

iPhone garanti sorgulama işlemlerini geçmiş dönemlerde Apple’ın resmî web adresi üzerinden gerçekleştirmek gerekiyordu. Günümüzde ise iOS 13 sürümü ile birlikte artık Apple iPhone garanti sorgulama için cihaz üzerinde yerleşik uygulamaları kullanmak mümkün.

Cihaz üzerindeki yerleşik uygulamaları kullanarak iPhone telefonunuzun garanti süresinin ne kadar olduğunu kolaylıkla öğrenebilir ve gerekmesi durumunda Apple servislerinden yararlanabilirsiniz.

Apple iPhone Garantisi Sorgulama

Apple iPhone garanti sorgulama işlemlerini yapabilmeniz için takip etmeniz gereken yol oldukça basittir. Birkaç adımdan oluşan işlemleri tamamlayarak sahip olduğunuz cihazın garanti süresine ilişkin bilgiye ulaşabilirsiniz. Üstelik aynı yöntemi kullanarak iPad cihazlarınızın kalan garanti süresini tespit etmeniz de olanaklıdır.

Apple iPhone garanti süresi sorgulama kapsamında cihazınızın garanti bilgisini öğrenmek için yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • iPhone marka cihazınızın “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
  • Açılan pencerede aşağı inerek “Genel” bölümünü bulun ve giriş yapın.
  • En üst bölümde bulunan “Hakkında” kısmına dokunun ve devam edin.
  • Açılan pencerede cihazınızın garanti süresine ilişkin bilgiye erişim sağlayabilirsiniz.
  • Daha detaylı bilgi alabilmek adına ilgili bölümde “Servis ve Destek Kapsamı” kısmına tıklayarak telefonunuzun garantisine ilişkin detaylara da ulaşmanız mümkün.

Ayrıca iPhone garanti süresi sorgulama kapsamında cihazınızın sürümü iOS 13 değilse bu durumda Apple’ın resmi web adresi üzerinden sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Apple’ın internet sitesini ziyaret ederek, cihazınızın seri numarasını girip garanti süresi bilgisine ulaşmanız mümkündür.