İpek Nisa Göker Kimdir?

İpek Nisa Göker, henüz 7 yaşında olmasına rağmen yaptığı işlerle harikalar yaratıyor. İstanbul’un Avcılar ilçesinde dünyaya gelen İpek, çok nadir görülen bir yeteneğe sahip. Çocuk yaşına rağmen harika bestelere sahip olan İpek Nisa, doğaçlama beste yapabiliyor ve piyano çalıyor. Doğada, sokakta ve hatta günlük yaşantısında bile duyduğu sesleri kendince yeniden yaratarak besteler üreten İpek Nisa, ülkemizin en genç yeteneklerinden bir tanesi.

İpek Nisa Göker Nasıl Tanındı?

İpek Nisa, her ne kadar doğuştan gelen harika bir yeteneğe sahip olsa da maalesef ülkemizde kendisi gibi yetenekler pek de değer görmüyor. İpek Nisa, henüz 7 yaşında olmasına rağmen ilk bestelerinden biri olan “Kalbimin Çiçekleri” adlı eserini dijital mecralarda yayınladı ve bu sayede yavaş yavaş tanınmaya başladı.

Bir süre daha Youtube gibi platformlar üzerinden bestelerini yayınlayan İpek Nisa, ünlü müzik eğitmeni Emre Yücelen’in de dikkatini çekmeyi başardı. Emre Yücelen, müzik eğitmenliğinin yanı sıra kendi Youtube hesabında sanatçı ve yetenekli insanların ses analizini yapıyor. İpek Nisa’yı ilk keşfedenlerden biri olan Emre Yücelen, İpek hakkında bir analiz videosu paylaşması ile kendisine yeni hayranlar kazandırmış oldu.

Yani en çok Emre Yücelen sayesinde tanınan İpek Nisa, bunun öncesinde Youtube’da yayınlanan besteleri sayesinde az da olsa tanınıyordu. Şimdilerde ise ismini tüm Türkiye’ye duyurmuş durumda. Tüm bunların dışında İpek Nisa’nın eserlerini dinleyen birçok insan, kendisinin henüz 7 yaşında olduğuna inanamıyor.

Saf Yetenek İpek Nisa Göker!

İpek Nisa Göker, doğaçlama yaptığı besteler ile de birçok insanın dikkatini çekmiş durumda. İpek Nisa, mutlak kulak olarak adlandırılan bir müzik kulağına sahip. Bu yeteneği sayesinde neredeyse her türlü ikili ve üçlü sesleri algılayabiliyor ve nota bilgisi olmadan doğaçlama besteler üretebiliyor.

Doğaçlama beste üretmek, müzisyenler açısından oldukça zor ve yetenek gerektiren işler arasında yer almaktadır. İpek Nisa Göker, henüz 7 yaşında olmasına rağmen harika doğaçlama besteler üreterek dinleyenleri adeta şok ediyor.

İpek Nisa Cumhurbaşkanlığı altında düzenlenen ‘Söz Yetenekte’ programına davet edilmiştir, programda; İlber Ortaylı, Pelin Çift ve Can Atilla ile sahne almıştır.

İpek Nisa Göker’in Başarıları

  • İpek Nisa Göker’in en büyük başarısı, henüz çocuk yaşına rağmen sesini ve bestelerini neredeyse tüm Türkiye’ye duyurabilmiş olmasıdır,
  • Bunların dışında ürettiği eşsiz besteler ile Youtube platformunda kendine iyi bir yer edinen İpek Nisa, bu platformlarda edindiği toplam izlenme sayısı ile de dikkat çekiyor,
  • Ayrıca İpek Nisa, çocuk yaşına rağmen Instagram gibi sosyal medya platformlarında da bir hayli popüler. Öyle ki kendisinin Instagram’da 25.000’den fazla takipçisi bulunuyor,

Son zamanlarda ise İpek Nisa’yı çeşitli reklam ve projelerde görmek mümkün. İpek Nisa’nın şu ana kadar rol aldığı en büyük proje ise Garanti BBVA iş birliğinde gerçekleşti. İpek Nisa Göker Garanti BBVA şirketinin yürüttüğü sürdürülebilirlik projesinin sesi oldu.

Garanti bankası, bu proje için kısa bir film çekmeye karar verdi ve bu filmde İpek Nisa, doğanın öfkesi adlı bestesi ile ön plana çıktı. İpek Nisa, çocuk yaşına rağmen çevreye karşı oldukça duyarlı ve doğadaki neredeyse her sesi kulağı ile algılayabiliyor. Kısacası İpek Nisa, insanların doğaya verdiği zararı kalbi ile gördü ve buna karşın içinden geçenleri bir besteye dönüştürdü. Bunların dışında ise filmde İpek Nisa’ya Fatih Artman da eşlik ediyor. Eğer projeye zaman ayırmak isterseniz; bu linkten ulaşabilirsiniz.

İnstagram Hesabı: @ipeknisagoker