Squid Game Dubai’de Gerçek Oluyor

Netflix tarafından 17 Eylül 2021 tarihinde dizi olarak piyasaya sunulan Squid Game, kısa zamanda geniş bir izleyici kitlesine ulaştı.

Güney Kore yapımı olan dizide, boşanmış ve borç batağında olan Seong Gi-hun metro istasyonunda tanıştığı bir adam tarafından bir dizi çocuk oyunu oynamaya davet edilir. Amaç bu oyunların sonucunda kazanan kişinin dev para ödülüne sahip olmasıdır.

Her ne kadar başlangıçta Seong Gi-hun için teklif oldukça cazip gibi görünse de ilerleyen süreçte oyunun formatı hakkında öğrendiği şeyler aslında durumun hiç de böyle olmadığını gözler önüne serer.

Kaybedenin hem büyük parayı hem de hayatını kaybetmesine sebep olan Squid Game, şimdi de Dubai’de gerçek oluyor.

Dubai’de Oynanacak Squid Game’de Para Ödülü Var Mı?

Son günlerde dünyanın en çok izlenen dizilerinden birisi haline gelen Squid Game, birçok platformda da adından söz ettirmeyi başarıyor.

Fakir ve borçlu olan 456 kişinin kendini bir oyun düzeninde bulması ile başlayan dizi, ilerleyen süreçte bu oyun sisteminin hiç de masum olmadığını gözler önüne seriyor. Oyunculara yeşil renkli eşofman giydirilerek oynanan bu oyun, Front Man adındaki bir kişi tarafından denetleniyor.

İlk sezonu ile izleyicide büyük fırtınalar estiren Squid Game, Dubai’de gerçek hayata uyarlandı. Squid Game’in gerçeğe uyarlanmış hali Abu Dabi’de özel bir yarışma ile düzenlenecek.

Dünyayı etkisi altına alan bu oyunda yarışmayı kazanana da belirli bir ödül verilecek. Fakat ödülün ne olacağı konusunda henüz kesin bir bilgi yok.

Dubai’de Oynanacak Squid Game’de Hangi Oyunlar Oynanacak?

Online bir platform olan Netflix’te 17 Eylül’de yayınlanan Squid Game, daha şimdiden birçok kişiyi etkisi altına aldı. Güney Kore yapımı olan bu dizi, ekonomik zorluklar yaşayan bir dizi insanın çaresizliğini konu alıyor.

Squid Game, hiçbir çıkış yolu kalmamış 456 insanın bir oyuna katılması ve bu oyun ile değişen hayatlarını anlatıyor. Büyük para ödülü olan 45.6 milyar Kore won’u için kıyasıya rekabet eden oyuncuları konu alan dizi, aynı zamanda duygusal sahneleri ile de izleyicide büyük bir etki yaratıyor.

Kısa zamanda birçok kişiyi etkisi altına alan bu dizi Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçek oluyor. Kore Kültür Merkezi, Abu Dabi’de Squid Game’in bir versiyonunu düzenleyecek. Dizideki gibi ölümcül sahnelerin olmayacağı bu yarışmada oyuncuların birbirleri ile yapacakları mücadele gösterilecek.

Kore Kültür Merkezi’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre dizide yer alan bazı oyunlar da gerçeğe uyarlanmış formatta yer alacak. Buna göre dizide yer alan ve yarışmaya uyarlanmış belli başlı oyunlar şu şekilde;

  1. Kırmızı ışık, yeşil ışık
  2. Dalgona şeker yarışması
  3. Misket
  4. Kâğıt çevirme
  5. Ddakji (Origami oyunu)

Yarışma sırasında oyuncuların giyeceği kıyafetler de netleşti. Buna göre oyuncular mavi beyaz eşofman takımı giyerken; görevliler ise pembe kıyafetler ile yarışmada yerini alacak.

Dubai’de Oynanacak Squid Game’de Kaç Oyuncu Yer Alacak?

Yayınlandığı andan itibaren kısa zamanda büyük bir izleyici kitlesine ulaşan Squid Game, bir dizi insanın bir oyunun içerisine girerek, büyük para ödülüne erişmek için verdikleri mücadeleyi konu alır.

Başlangıçta oldukça masum görünen oyunlar, ilerleyen süreçte kaybeden oyuncuların ölmesi ile aslında hiç de görüldüğü gibi olmadığını ortaya koyar. Şu günlerde oldukça popüler olan Squid Game Dubai’de gerçek oluyor.

Kan donduran sahneleri ile dikkat çeken dizinin gerçeğe uyarlamasında 30 kişi yarışacak. İki oturum ile yarışmacıların seçileceği bu etkinliğe yaklaşık 300 kişi başvurdu.

İlginizi çekebilir;

Tüm Dünyayı Kasıp Kavuran Kore Dizisi: Squid Game