Turkcell Pasaj Nedir Nasıl Kullanılır?

Turkcell Pasaj, Turkcell tarafından kullanıcılara sunulan online alışveriş sitesidir. Teknoloji ürünlerinden bilgisayar parçalarına kadar pek çok ürünün satışa sunulduğu Turkcell Pasaj, sanal pazar olarak tanımlanabilir.

Pasaj’da Turkcell’in kendi ürünlerinin yanı sıra farklı markaların da ürünleri bulunur. Satıcı ve tüketiciyi bir araya getiren platform, Turkcell abonelerine, Turkcell faturalarına ek ödeme seçeneği sunar. Peki Turkcell Pasaj nedir, nasıl kullanılır, Turkcell pasajdan hangi ürünler satın alınabilir?

Turkcell Pasaj Nedir?

Turkcell tarafından geliştirilen Turkcell Pasaj, satıcılar ve tüketicilerin aynı çatı altında buluştuğu online bir pazardır. Birçok farklı kategorideki ürün, Pasaj kullanıcılarına sunulur. Turkcell’in kendi ürünleri veya güvenilir satıcıların ürünlerinin yer aldığı platform, kredi kartı ve banka kartı ile ödeme kabul etmektedir.

Pasaj’dan alışveriş yapacak kişilerin bilmesi gereken pek çok özellik bulunur. Turkcell Pasaj’ın özellikleri şunlardır:

 • Turkcell Pasaj kapsamında bulunan ürünlerin her biri %100 orijinaldir. Orijinal olmayan ürünlerin satışı yasak olduğundan, tüketici orijinal ürünlere erişiyor.
 • Satışa sunulan ürünlerin her biri ithalatçı, imalatçı firma veya resmi distribütör garantili.
 • Turkcell Pasaj kapsamındaki ürünlerin her birinde garantör firmalar tarafından onarım ve bakım işlemleri yapılıyor.
 • Verilen sipariş onaylandıktan sonra anlaşmalı kargo şirketine teslim ediliyor.

Sahte ve yasa dışı yollarla üretilen ürünlerin satışının yasak olması, Turkcell Pasaj’ın güvenilirliğini artırmaktadır.

Turkcell Pasaj Nasıl Kullanılır?

Turkcell Pasaj üzerinden ürün satın almak isteyen kişilerin ilgili web sitesine giriş yapması gerekir. www.turkcell.com.tr/pasaj, Turkcell Pasaj’ın web sitesidir. Pasaj’dan alışveriş yapacak kişilerin ilk önce siteye üye olması gerektiğinden, Giriş Yap butonu seçilmeli ve Hızlı Giriş seçeneği üzerinden üyelik işlemleri gerçekleştirilmelidir.

Telefon numarası başta olmak üzere istenilen bilgilerin girilmesi halinde üyelik işlemleri tamamlanmakta olup kullanıcı, üye olduktan sonra alışveriş yapmaya başlayabilir. Geniş ürün yelpazesi arasından talep edilen ürünler, sepete eklenerek satın alma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Pasaj’da geçerli ödeme yöntemleri ise kredi kartı ve banka kartlarıdır. Kredi kartı ödemelerinde kullanıcı, American Express katlarını kullanabilmektedir. Turkcell Hazır Kart kullanıcıları ve bireysel faturalı kullanıcılar, Paycell dijital para aracılığıyla da ödeme yapabilir. Bununla birlikte Turkcell’in kurumsal aboneleri, kontratsız cihaz ve aksesuar alışverişlerinde kurumsal faturalandırma gerçekleştirebilir.

Turkcell Pasaj üzerinden satın alınan ürünler onaylandıktan sonra kargo firmasına gönderilir. Kullanıcıya ürününün kargoya verildiğine dair bilgi verilir. Bu aşamadan itibaren kullanıcı, kargo takibini gerçekleştirebilmektedir. Turkcell, Yurtiçi Kargo firması ile anlaşmalıdır. Bu nedenle kargonun yola çıkması halinde ilgili kargo firması, müşteriye SMS ile takip linki gönderir.

Yapılan siparişe ait olan fatura, e-posta ile kullanıcıya gönderilmektedir. Bunun yanı sıra teslim edilen paket içerisinde bir fatura daha bulunur. Bu sayede ilgili ürünün faturası hem online bir şekilde hem de fiziksel olarak müşteriye ulaştırılmaktadır.

Turkcell Pasaj Üzerinden Hangi Ürünler Satın Alınabilir?

Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilen Turkcell Pasaj uygulaması, geniş bir ürün kategorisine sahiptir.

Turkcell Pasaj’da bulunan ana kategoriler şu şekildedir:

 • Sağlık-Kişisel Bakım
 • Ev-Yaşam
 • Cep Telefonu-Aksesuar
 • Bilgisayar-Tablet
 • Hobi-Oyun
 • TV-Ses Sistemleri
 • Elektrikli Ev Aletleri

Belirtilen kategorilerde pek çok farklı ürün bulunur. Gece lambası, şarjlı diş fırçası, kablolu oyuncu kulaklığı, kablosuz mouse; Turkcell Pasaj üzerinden satın alınabilecek ürünler arasında yer almaktadır.

Pasaj’a üye olabilir, ihtiyaç dahilindeki ürünleri farklı ödeme yöntemleri ile satın alabilirsiniz. Turkcell Pasaj’ın en önemli özelliği, kullanıcının sepetinde birden fazla ürün bulunuyorsa ve bu ürünlerin temin edilme süreleri birbirinden farklıysa, kısa sürede temin edilebilen ürün kargoya verilir. Diğer ürünleri bekleme gibi bir zorunluluk yoktur.