WhatsApp’ta Çevrimiçi Olduğunu Gizleme

WhatsApp’ta çevrimiçi olduğunu gizleme özelliği, hemen her kullanıcının en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, tüm dünyada bu alanda en çok tercih edilen uygulamalardan biri. Bununla birlikte bazı durumlarda kullanıcılar WhatsApp’ta görünür olmak istemiyor. Bu durumun çözümü olarak uygulamada çevrimiçi olduğunuzu gizleme özelliği bulunuyor.

WhatsApp’ta çevrimiçi olduğunu gizleme özelliği sayesinde görünürlüğünüzü tamamen kapatabilirsiniz. Bu özelliği aktif etmeniz durumunda diğer WhatsApp kullanıcıları çevrimiçi olduğunuzu görmeyecektir. Üstelik sadece belli başlı kişiler üzerinde de WhatsApp’ta çevrimiçi olduğunu gizleme özelliğini kullanmak mümkün.

WhatsApp’ta Çevrimİçi Kapatma Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta çevrimiçi kapatma nasıl yapılır, merak ediyorsanız bu işlemi gerçekleştirebilmek için sadece uygulamaya sahip olmanız yeterli. Ekstra herhangi bir üçüncü parti yazılım, program ya da uygulama indirmeniz gerekmiyor. WhatsApp üzerinden oldukça basit birkaç adımı takip ederek diğer kullanıcıların ne zaman çevrimiçi olduğunuz görmesini engelleyebilirsiniz.

WhatsApp’ta çevrimiçi kapatma özelliğini aktif etmek için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak uygulamayı açın ve iOS cihazlarda sağ alt bölümde, Android işletim sistemiyle çalışan cihazlarda ise sağ üst bölümde yer alan “Ayarlar” menüsüne gidin.
  • Açılan pencereden önce “Gizlilik” kısmına geçiş yapın.
  • Bir sonraki aşamada menü içerisinden “Son Görülme ve Çevrimiçi” özelliğini bularak dokunun.
  • “Çevrimiçi Olduğumu Kimler Görebilir” özelliğin kapatmanızın ardından WhatsApp size dört farklı seçenek sunacaktır.
  • Uygulamada online olduğunuz bilgisini kimseyle paylaşmak istemiyorsanız “Son Görülme Bilgimi Kimler Görebilir” kısmını “Hiç Kimse” seçeneğine tıklayın ve “Çevrimiçi Olduğumu Kimler Görebilir” kısmında da “Son Görülme Bilgisiyle Aynı” seçeneği ile devam edin.

Bu aşamaların ardından WhatsApp çevrimiçi kapatma özelliğini aktif etmiş olacaksınız. Üstelik son aşamada “Hiç Kimse” yerine diğer seçenekler arasında tercihte bulunarak belli başlı kişilerin online olma bilginize erişmesini de engelleyebilirsiniz.