BlackBerry’in Hikâyesi Film Oluyor!

Blackberry, bir zamanların ünlü telefon modellerinden bir tanesiydi. Satışa sunulduğu dönemde yenilikçi özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken model, aynı zamanda geniş tuş takımıyla da konforlu bir kullanım sunuyordu. Bunun yanı sıra Blackberry kapsamında, yerleşik bir anlık mesajlaşma uygulaması olan Blackberry Messenger yer alıyordu.

Sahip olduğu özelliklerle döneminde ön plana çıksa da artık telefon sektöründe kendisine yer bulamıyor. Bu ise pek çok kişinin Blackberry’nin yükseliş ve düşüş hikayesinin merak edilmesine neden oluyor. Bir zamanların efsane telefonunun filme çekilecek olması, bu merakları giderecek gibi duruyor.

Bir Zamanların İlgi Çeken Telefonu: BlackBerry

Kendisine özel işletim sisteminin yanı sıra geniş tuş takımıyla da bir zamanların ilgi çeken telefon modellerinden bir tanesi olan Blackberry, 2000’li yıllara damgasını vurmuştu. Her ne kadar döneminde devrim niteliğinde bir telefon modeli olarak görülse de Apple ve Samsung’un akıllı telefon modellerini piyasaya sürmesi ile birlikte Blackberry’nin düşüşe geçtiği görülmüştür.

İşte bu yükselme ve düşüş, Blackberry adıyla sinemada kendisine yer bulacak. Yönetmenliğini Matt Johnson’un yapacağı filmde Research in Motion olarak bilinen üretici şirket de kendisine yer bulacak.

Filmin senaryosu ise “Losing the Signal: The Untold Story Behind the Extraordinary Rise and Spectacular Fall of BlackBerry” adlı kitaptan alınacak.

Filmin Oyuncuları da Açıkladı

Şimdiden pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başaran film ile ilgili merak edilen birçok konu var. Bunlardan bir tanesi de Blackberry filminde kimlerin oynayacağı. Filmin oyuncularıyla ilgili açıklamalar da yapılmaya başlandı. Buna göre başrolde Jay Baruchel ile Glenn Howerton yer alacak.

Blackberry üretimini gerçekleştiren şirketin kurucuları ve eş CEO’ları Jim Balsillie ile Mike Lazaridis, Jay Baruchel ve Glenn Howerton tarafından canlandırılacak. Filmde markayı canlandırabilmek için yapılan girişimlerin anlatılacağı düşünülüyor.