Dünyanın En Zengin İnsanlarının İlginç Zevkleri

Dünyanın en zengin insanları farklı yaşam tarzlarıyla dikkat çekiyor. Kimi lüks yaşam imkânlarını sonuna kadar kullanarak ilginç hobi ve zevklerle uğraşırken, kimi de mütevazı hayat tarzından ödün vermiyor. Dünyanın en zengin insanlarının dikkat çeken ilginç zevklerinden bazılarına değinelim.

1.    Jeff Bezos Evine Dondurma Musluğu Yaptırdı

Dünyanın en zengin kişilerinden olan ve 211 milyar dolar serveti olduğu bilinen Amerikalı iş insanı ve Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, evinde dondurma servisi yapan otomatik bir makine yaptırdı. Büyük yankı uyandıran bu haber sosyal medyada komik yorumlar yapılmasına yol açtı.

Jeff Bezos’un bir diğer ilginç zevki ise kahvaltıda ahtapot sipariş etmesi. Jeff Bezos’un mal varlığının bir kısmını “Blue Origin” isimli gizli bir uzay roketi projesi için ayırdığı biliniyor.

2.    Bill Gates’in Evinde 30 Milyon Dolarlık El Yazması Bulunuyor

ABD’li iş insanı ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 6132 metrekarelik bir malikânede yaşıyor. Bu büyük yapı içerisinde pek çok ilginç şey de yer alıyor. Bunlar arasında 80 bin dolarlık bir bilgisayar ekranı da bulunuyor. Ancak en ilginç eşyası ise 1994 yılında açık artırma ile 30 milyon dolara satın aldığı 16. yüzyıldan kalan Leonardo Da Vinci’ye ait el yazması olarak biliniyor. Bu el yazması evin 2100 metrekarelik kütüphanesinde bulunuyor.

3.    Mark Zuckerberg İlginç Deniz Araçları Kullanıyor

Facebook’un kurucusu ve Amerikalı iş insanı Mark Zuckerberg, 12 bin dolarlık elektrikli bir sörf tahtası kullanıyor. Evinde yapay zekâya sahip, tost yapan, müzik çalan özel yapılı bir asistanı bulunan Zuckerberg’in arabası ise oldukça mütevazı. Lüks bir evde yaşayan Zuckerberg, düz vites bir Volkswagen otomobil kullanıyor. Kıyafete para harcamayı sevmeyen iş insanı, kot ve tişörtten oluşan rahat kombinler tercih ediyor.

4.    Elon Musk Mars’ta Şehir Kurmayı Planlıyor

Amerikalı iş insanı ve SpaceX şirketinin kurucusu Elon Musk, parasının yarısı ile dünyada yaşanan sorunlara çözüm üretmeyi, diğer yarısı ile de dünyanın yaşanamayacak bir yer haline gelmesi durumunda hayatını devam ettirebilmek için Mars’ta kendi kendini idare edebilen bir şehir kurmayı hedefliyor. Bunun dışında hızlı arabaları çok seven Elon Musk’ın garajında 1920 model Ford, 1967 model Jaguar E-Type Roadster ve Lotus Esprit adlı denizaltı arabası bulunuyor. Mülklerinin çoğunu sattığını belirten Elon Musk, ev sahibi olmadığını açıkladı.

5.    Paul Allen’in Savaş Uçağı Tutkusu

Microsoft’un kurucularından Paul Allen, 2. Dünya savaşı döneminde kullanılan uçaklara olan tutkusuyla biliniyor. Bu döneme ait 20 adet civarında uçağı bulunan iş insanı, bu uçaklar için 5,2 milyon dolar tutarında bir hangara da sahip.

6.    Ingvar Kamprad’ın Mütevazı Yaşam Tarzı

IKEA’ nın sahibi Ingvar Kamprad, öğle yemeklerini IKEA kafeteryasında yemesiyle ve paket tuz ve karabiberleri evine götürmesiyle biliniyor. Uçaklarda asla Business uçuş kullanmayan iş adamı, ekonomi sınıfıyla uçuş yapıyor. Otobüse biniyor ve oldukça mütevazı bir otomobil kullanıyor. Evindeki eşyalarının tümü IKEA demonte ürünlerden oluşuyor. Çok daha lüks şartlarda yaşayabilecekken böylesine bir hayat sürmesiyle farklı görünen Ingvar Kamprad, yaşam tarzı ve alışkanlıklarından vazgeçmeyen zengin insanlardan biri olarak dikkat çekiyor.

7.    Bernard Arnault’ın Lüks Hayat Tutkusu

Dünya’nın en büyük lüks eşya şirketinin sahibi Fransız iş insanı Bernard Arnault’un evi Fransa’nın Bordeaux kentinde bulunan 150 yıllık bir kale. Ayrıca 5 tane daha evi bulunan iş insanı, ünlülere kiraladığı Bahamalar’da bulunan 135 dönümlük Indigo Adası ile biliniyor. Ayrıca sahibi olduğu 150 milyon dolarlık süper bir yat olan Symphony içerisinde 100 metreden uzun cam tabanlı yüzme havuzu ve güneşlenme terasında bir jakuzi bulunuyor.