Dünyadan Hayvan Oteli Örnekleri

Dünya genelinde evcil hayvan bakan insan sayısı her geçen gün artıyor. Evcil hayvanların sürekli bakıma ihtiyaç duyması ve yalnız bırakılmaması gerekliliği, insanları evlerinden ayrılma durumlarında son derece tedirgin ediyor. Hayvan otelleri son yıllarda yaygınlaşan bir oluşum ve bu ihtiyacı karşılayan birimler olarak öne çıkıyor. Dünyada pek çok farklı örneği bulunan hayvan otelleri, giderek daha lüks özellikler içeriyor.

Hayvanların bakım ihtiyaçlarını karşılayan bu oteller, siz tatildeyken veya seyahatteyken gönül rahatlığıyla evcil hayvanlarınızı bırakabileceğiniz konseptte düzenleniyor. Yeme, içme ve tuvalet ihtiyaçlarının giderilmesi gibi temel bakımların yanında 5 yıldızlı lüks otellerde oda servisleri, günlük çeşitli aktiviteler ve hatta hayvan doğum günleri gibi çeşitli etkinlikler de yer alıyor.

Türkiye’de de örneklerinin çoğalmaya başladığı hayvan otel ve pansiyonları, özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde bulunan ve sayıları artan projeler arasında yer alıyor. Bazıları ev konforunda olan bu oteller, hayvan sahiplerinin memnuniyetini kazanıyor. Dünyadan ve Türkiye’den hayvan otel örneklerinden bazıları şöyledir;

1.    Whiskers Resort & Pet Spa – Grand Rapids / Michigan

10 metrekarelik odaları bulunan bu otelde, odalarda LCD ekran televizyonlar ve bir yatak bulunmaktadır. Köpekler için yapılmış olan otelde; fıstık ezmesi, jöle sandviç, köpek rosto ve her saat içecek servisi ile hazırlanmış oda servisi hizmeti sunulmaktadır. Whiskers Üniversitesi’nden gelen uzman ile köpeklere eğitim de verilmektedir.

2.    Heavenly Evcil Hayvan Tatil Köyü – Upland Temple City / Kaliforniya

Kedi ve köpek misafirler için tasarlanan otelde geniş bir hizmet yelpazesi bulunuyor. Odalarda doğal aydınlatma, yükseltilmiş yataklar, gün içinde 3 defa oyun, yüzme havuzu, açık alanda egzersiz programı gibi etkinlikler bulunan otelde, evcil hayvan sahiplerinin isteğine göre pedikür ve yüz bakımı gibi hizmetler de sunuluyor.

3.    Patiköy Kedi ve Köpek Oteli / İstanbul

Doğa içerisinde hayvanların rahatça hareket etmesine olanak sağlayan hayvan oteli, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alıyor. Sürekli bir gözetmen takibinde olan hayvanlar, diğer patili dostları ile de güzel vakit geçiriyorlar.

4.    İzmir Kedi Pansiyonu / İzmir

2015 yılında hizmete başlayan bu otel, kediler için kafes sistemine ihtiyaç duymadan, keyifli vakit geçirecekleri ortamlar sunuyor. Müşterilerin oldukça memnun olduğu bu oteli, tatile giderken hayvanlarınızın kalması için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

5.    Ritzy Köpek Evi / New York

Evcil hayvanlar için tasarlanmış bu otel oldukça lüks ve gösterişli bir yapıya sahip. Tercihe göre köpekler genel bir süitte veya televizyon ve oyuncak sandığı bulunan özel bir süitte konaklayabilir. Otelin hayvan kostümleri ve hediyelik eşya satan dükkânları da hayvan sahiplerinin dikkatini çeken bir detaydır.

6.    Paradise Ranch Evcil Hayvan Tatil Köyü / Los Angeles / Kaliforniya

Evcil hayvanlar için tasarlanmış olan tatil köyü içerisinde su parkı bulunuyor. Hayvan sahiplerinin kendi hayvanlarını izleyebilmesi için otelde özel bir kamera sistemi yer alıyor. Hayvanlar otelin farklı odalarında vakit geçirebiliyor, özgürce hareket edebiliyor.

7.    Shina Pet Hotel / Ankara

Ankara’da hizmet veren otel, hem kedi hem de köpekleri misafir ediyor. Öncelikle evcil hayvanınızın ortama uyum sağlayıp sağlayamaması gibi bir konuyu açıklığa kavuşturmak için ön görüşme düzenleyen otel, hayvanların rahat ve huzurlu hissetmesi için titizlikle hareket ediyor. Bir hayvan sever tarafından 2015 yılında kurulan otelde kafes kullanılmıyor. Sevgi ve ilgi ile karşılaşan hayvanlar, bahçede vakit geçirme imkânına da sahip oluyor. Evlerinde hissettikleri bu otelde kedi ve köpekler eğlenceli vakit geçiriyorlar.

Evcil Hayvanlara Mikroçip Takılıyor!