Facebook Gelmesi Beklenen Güncellemeler

Diğer tüm sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Facebook da kullanıcılarına daha iyi deneyimler sunmak için sürekli yenilikler yapıyor. Belli dönemlerde güncellemeler ile yayınlanan bu yenilikler kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Yakın zamanda Facebook’a gelmesi beklenen güncellemeler mevcut. Bu yeni özelliklerinin arasında ise en çok ilgi göreni gruplara ücretli abonelik sisteminin gelmesi. Facebook’a gelmesi beklenen 3 güncelleme aşağıda verildiği gibidir:

  1. Topluluk Ödülleri Özelliği
  2. Topluluk Sohbetleri
  3. Alt Gruplar Özelliği

Topluluk Ödülleri Özelliği

Facebook platformunda en çok kullanılan ve sevilen alanlardan birisi de topluluklardır. Test aşamasına başlanan yeni özelliğe göre topluluk yöneticileri, yeni gelen üyeleri için karşılama yazısı yazabilecek. Ayrıca grup içerisinde yapılan paylaşımlar bu özellik sayesinde ön plana çıkarılabilecek. Haliyle bu da grup içi erişimleri artıran bir unsur olacak.

Buna ek olarak topluluk ödülleri özelliği vasıtasıyla yöneticiler diledikleri paylaşımı grubun en üstüne sabitleyebilecek. Özellikle duyuru ve bilgilendirme gibi gönderiler için bu özellik hayli kullanışlı olacağa benziyor. Henüz iOS işletim sistemine sahip telefonlarda test aşamasında olan bu özelliğin 2022’nin ilk yarısında tüm telefonlara gelmesi bekleniyor.

Topluluk Sohbetleri

Facebook’un yakın dönemde merakla beklenen yeni bir güncellemesi de topluluk sohbetleri özelliği. Bilindiği üzere eskiden Facebook gruplarında bulunan yöneticiler ve alt yönetim ekibi birbiriyle sesli ya da görüntülü iletişim kuramıyordu. Fakat test aşamasına giren topluluk sohbetleri özelliği sayesinde bu durum değişti. Artık grup yöneticileri ve alt yönetim ekibi birbiri ile hem görüntülü hem de sesli olarak kolaylıkla iletişim kurabilecek.

Alt Gruplar Özelliği

Facebook alt gruplar özelliği üzerinde çalışmalar yürüttüğünü duyurdu. Buna göre grup üyeleri belli konulara odaklanabilmek adına alt gruplar kurabilecekler. Aynı konuya ilgi duyan kullanıcılar bir alt grup altında toplanabilecek ve birbirleriyle iletişim halinde olabilecek.