Instagram Gelmesi Beklenen Güncellemeler

Tüm sosyal medya uygulamaları gibi Instagram’da da birçok güncelleme gerçekleşiyor. Kullanıcılarına daha iyi bir deneyim yaşatmak için sistemlerine sürekli olarak yenilikler ekleyen Instagram’ın yakın sürede yeni güncellemeler yapması bekleniyor. Bu güncellemeler hakkında sızdırılan bilgileri ise şu şekilde maddelemek mümkün;

  1. Besleme Seçenekleri
  2. Profil Yerleştirmeleri
  3. Ara Verme Özelliği
  4. Abone Ol Özelliği

Besleme Seçenekleri

Instagram CEO’su Adam Mosseri, yakın süre önce uygulamanın yeni besleme seçeneklerinin test aşamasında olduğunu duyurdu. Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar “Takip Ediliyor” ve “Favoriler” arasında kolaylıkla geçiş sağlayabilecek. Ayrıca takip ettiğiniz ve sizi takip eden hesapların gönderileri ana sayfanızda listelenecek. Yapılan açıklamaya göre bu özellik 2022 yılının ilk yarısında kullanılmaya başlanacak.

Profil Yerleştirmeleri

Instagram uygulaması yepyeni bir özellikle geliyor. Artık profiller içerisine yeni bir gömme seçeneği eklendi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar profillerini üçüncü taraf web sitelerinde sergileyebilecek. Üstelik bunu şık bir minyatür tasarım ile yapmak mümkün olacak. Bu özellik şu an sadece ABD’li kullanıcılar tarafın kullanılabiliyor, ancak yakın zamanda tüm dünya genelinde kullanılmaya başlanması bekleniyor.

Ara Verme Özelliği

İsminden de anlaşılacağı üzere bu özellik sayesinde kullanıcılar Instagram kullanımında mola verebilecek. Bu bir öneri olarak kullanıcıların karşısına çıkacak ve asıl kararı kullanıcıların vermesi beklenecek. Hatta dilerse kullanıcılar kendi hatırlatmalarını da oluşturabilecek. Bu özellik şu an sınırlı sayıdaki ülkelerde kullanılıyor ancak kısa süre içerisinde ülkemize de gelmesi bekleniyor.

İçerik Üreticileri İçin Abone Ol Özelliği

Instagram kısa süre önce içerik üreticileri için harika bir özellik üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Yapılan duyuruya göre artık içerik üreticileri “Abone Ol” özelliği sayesinde üye toplayabilecek ve bu sayede para kazanabilecek. Şu an için özellik test edilmeye başlandı. 2022 yılının ikinci yarısında tüm dünyada uygulanması bekleniyor.