Imagen Video: Yapay Zeka İle Video Oluşturma

Imagen Video, Google tarafından yenilikçi teknolojilerle geliştirilen yapay zeka destekli bir video oluşturma uygulaması. Yapay zeka destekli olarak görüntülü içerikler oluşturan programlara ilgi her geçen gün teknoloji dünyası tarafından artıyor. Son olarak Meta tarafından geliştirilen DALL-E görsel içerikler hazırlamada gösterdiği performansla tüm dikkatleri üzerine çekmiştir.

Aynı zamanda Meta’nın bir başka yapay zeka destekli görsel içerik üretme platformu olan Make-A-Video platformuna Google rakip oldu. Google topluluğu tarafından geliştirilen Imagen Video, yapay zeka kullanarak video oluşturabilecek. Henüz çok taze nitelikte olan proje, şimdilik bulanık ve çözünürlüğü düşük videolar oluşturabiliyor. Projenin güncellemelerle birlikte teknolojiye yön vermesi bekleniyor.

Imagen Video Özellikleri Nedir?

Imagen Video, yapay zeka desteğiyle videolar oluşturabilme imkanı sunan bir platform olarak geliştirildi. Google tarafından duyurusunu yakın bir geçmişte yapılan Imagen Video, aynı zamanda sanatsal videolar oluşturabilme imkanı da sunuyor. Imagen Video’nun çalışma prensibi ise rakibi olduğu diğer platformlarla benzer özellikte.

Kullanıcı tarafından yazılan metinleri görsel videolara dönüştüren Imagen Video, bu metinlerden 3 adet 24×48 piksel çözünürlükte video oluşturuyor. Ayrıca uygulama, verileri kullanarak metni ek görsellerle tamamlıyor ve video çözünürlük kalitesini 1280×768’ e kadar çıkarabiliyor. Google tarafından geliştirilen Imagen Video uygulamasının ne zaman kullanılabilir hale geleceği ise merak konusu.

Imagen Video özellikleri ve Google’ın bu yeni yapay zeka destekli uygulamasıyla vadettikleri genel hatlarıyla şu şekilde olacak:

  • 128 karelik 1270×768 piksel çözünürlükte videolar oluşturabilecek.
  • Yapay zeka desteğiyle çalışacak.
  • Sanatsal videolar oluşturma imkanı sunacak.
  • Resimli ve sulu boya biçiminde videolar oluşturabilecek.
  • Nesneler bozulmadan 3 boyutlu olarak videolarda yer alabilecek.

Tüm bu özellikleriyle Imagen Video, Meta’nın DELL-E ve Make- A Video platformlarına ciddi bir rakip olacak gibi görünüyor.