İş Arayışınızı Kolaylaştıracak İş İlanı Platformları

İş bulmanın en etkili yollarından birisi de iş ilanı platformlarıdır. Online olarak hizmet veren bu siteler sayesinde kapı kapı dolaşıp iş aramak tarihe karışır. Her bir şirket adına form doldurmak yerine tek bir CV sayesinde pek çok şirkete erişmek mümkündür.

Hayalinizdeki mesleği iş ilanı platformları sayesinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca farklı iş ilanlarını takip edebilir, iş değişikliği yapabilirsiniz. Bu platformda CV’ler sürekli olarak kalacağı için her zaman işverenlerin radarına girebilirsiniz.

Kariyerinizi planlamada en etkili yollardan birisi olan iş ilanı siteleri, birbirinden farklı olarak hizmet verir. En iyi 5 iş ilanı platformu aşağıda listelendiği gibidir.

1.    Eleman.net

İş ilanı sitelerinin başında gelen elemannet, 2005 yılında kurulmuştur. 2005 yılından günümüze kadar firmalara nitelikli eleman sağlayan site, iş arayanların da en büyük dostudur. Elemannet’e üye olup CV doldurduğunuzda hayalinizdeki işe kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda sitenin kolay kullanılabilme özelliği, pek çok işçi ve işvereni bu siteye çekmektedir.

Aylık ziyaretçi sayısı 5 milyon olan elemannet, 300.000’in üzerindeki firmayı da bünyesinde barındırır. 10 milyondan fazla kişinin iş aradığı bu platform, 15 yılda 620 bin kişiye iş imkânı sağlamıştır.

Site içerisinde 2,1 milyon iş ilanı bulunur. Kariyer hedefi olanların ve eleman arayanların uğrak noktası elemannet, hızlı altyapı ve video CV gibi pek çok özelliğe de sahiptir.

İsbul.net

İşçi ve işvereni aynı çatı altında bir araya getiren isbulnet, ücretsiz üyelik ve kolay kullanım gibi olanaklara sahiptir. Sitede yer alan binlerce iş sayesinde pek çok kişinin istihdam edilmesini sağlayan isbulnet’e hesap açarak kolay bir şekilde üye olabilirsiniz. Sonrasında hazırlamış olduğunuz öz geçmişler ile iş başvurusu yaparak firmalara sunum yapabilirsiniz. İsbulnet mavi ve beyaz yaka için geniş bir iş olanağına sahiptir. Bu sayede kolaylıkla aradığınız işi bulabilirsiniz.

Kariyer.net

Türkiye’nin en köklü iş ilanı platformlarından birisi olan kariyernet, 1999 yılından bu yana hizmet vermektedir. Türkiye’nin en büyük istihdam platformları arasında yer alan bu site, yeni nesil teknolojiler kullanarak işçi ve işvereni bir araya getirir.

Videolu öz geçmiş, off the record ve interview challenge gibi olanaklara sahip bu platform, kullanıcılara büyük kolaylık sağlar. Türkiye’nin dört bir yanında ofise sahip olan bu şirket, pek çok kişinin iş bulmasını kolaylaştırmıştır.

Kariyernet’in veri tabanında 25 milyonu aşkın CV bulunmakla beraber 94 binin üzerindeki şirket, bu platform aracılığı ile aradığı iş gücüne kolaylıkla erişebilmiştir. Pek çok iş ilanının yer aldığı bu siteden aradığınız işi kolaylıkla bulup kariyerinize yön verebilirsiniz.

Yeni Bir İş

Kurumsal bir firma olan yenibiriscom, çok uluslu büyük şirketler dâhil pek çok firmayı bünyesinde barındırır. İçeriğinde 155 bini aşkın firmanın bulunduğu bu sitede aradığınız işi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.’ye ait olan yenibiriscom’un ücretsiz ve prime versiyonları bulunur. Dilerseniz ücretsiz dilerseniz 500 TL’den başlayan fiyatlarla siteye ücretli olarak üye olabilirsiniz.

Secret CV

İşçi ve işvereni online ortamda buluşturan secretcvcom, pek çok kişinin umut kapısı olan bir sitedir. Bu sitenin Kasım 2017 verilerine göre içerisinde toplam 65.000 üye bulunur. Aynı zamanda sitede 22.000.000 adayın CV’si yer alır.

İş arayan kişilerin Secret CV’de oluşturmuş oldukları CV’ler, profesyonel bir şekilde değerlendirilerek geri dönüş yapılır. Ayrıca bu siteye üye olan kişiler, herhangi bir ücret ödemek zorunda değildir.

Ücretsiz CV Oluşturabileceğiniz En İyi 10 Web Sitesi