Ücretsiz CV Oluşturabileceğiniz En İyi 10 Web Sitesi

CV hazırlama, iş arama sürecinin en önemli noktasıdır. Hazırladığınız CV yeteneklerinizi, deneyimlerinizi ve yapabileceklerinizi gösterecek nitelikte ve etkileyici bir görünümde olmalıdır.

İş başvurularında ilk izlenimler genellikle CV incelemesine göre oluşur. Pek çok işveren, iş başvurusunda bulunan kişileri CV’leri üzerinden değerlendirerek seçimlerini yapar. CV oluşturma sürecinde profesyonel destekler kullanarak daha etkili ve sonuç odaklı CV’ler oluşturmanız mümkündür.

Ücretsiz CV oluşturma sitelerinden bazıları şöyledir;

1.    Canva

Bir photoshop programı olan Canva, özgeçmiş oluşturma programı ile ücretsiz olarak CV hazırlamanıza olanak tanır. Canva ile profesyonel özgeçmiş örneklerinden faydalanabilir, CV’nizi kolay ve anlaşılır biçimde düzenleyebilir, tasarım editörleri yardımıyla ücretsiz biçimde kişiselleştirebilirsiniz. Özgeçmiş örnekleri modern, minimalist, basit ve fotoğraflı olarak kategorilere ayrılır. Kategorilere girerek size uygun olan şablonu seçip, dilediğiniz gibi özelleştirip ücretsiz CV oluşturma işlemini yapabilirsiniz.

2.    Resumonk CV

Kolay bir şekilde özgeçmiş hazırlamanızı sağlayan bu sitede CV oluşturmak için kayıt olmanız gerekmiyor. Adım adım bilgilerinizi girip fotoğrafınızı yükleyerek Resumonk ile CV’nizi hazırlayabilirsiniz. İşlemler ücretsiz gerçekleştirildiğinden CV’nizde “Resumonk kullanılarak oluşturuldu” şeklinde bir ibare ile marka çizgisi yer alacaktır. Bu ibarenin bulunmasını istemiyorsanız ücretli olan ve başka özelliklerin de yer aldığı Resumonk Premium’u kullanmanız gereklidir.

3.    CV Maker

CV oluşturma sitelerinin öne çıkan isimlerinden olan CV Maker, sadece 15 dakika gibi kısa bir sürede profesyonel CV oluşturmanızı sağlar. Ücretli bir sisteme sahip olan CV Maker, profesyonel CV şablonları kullanarak, iddialı ve etkileyici CV hazırlama programı sunar. CV hazırlarken dikkat edilecek püf noktalar, CV’de yer alması ve almaması gerekenler gibi bilgilendirici metinlerle kullanıcılarını bilinçli CV’ler hazırlamaları konusunda yönlendirir.

4.    CVlogin

Ücretsiz CV oluşturma sitesi CVlogin, şablonlar kullanarak kolay bir şekilde CV hazırlamanızı sağlar. Hazır şablonlar üzerinde girmeniz gereken bilgiler için bölümler yer alır. Fotoğraf yükleyeceğiniz, kişisel bilgilerinizin ve iletişim bilgilerinizin yer alacağı alanlar önceden belirlenmiştir. Adım adım doldurduğunuz CV’niz ile eksiksiz ve profesyonel bir özgeçmişe sahip olabilirsiniz. CV’nizi hazırladıktan sonra PDF olarak indirebilirsiniz.

5.    VisualCV

CV oluşturma sitelerinden bir diğeri olan VisualCV’nin içinde pek çok CV şablonu bulunur. Şablonları özelleştirmek için ise sezgisel CV oluşturucusu kullanma seçeneği sunar. Hazırladığınız CV’lerin gelişmiş takibini yapan, görüntülenme zamanını bildiren ve başvuru süreçlerinizi takip eden sistemi ile VisualCV, kullanıcıları tarafından oldukça beğenilmektedir.

6.    DoYouBuzz

Destek ekibi ile video konferans hizmeti sunan DoYouBuzz, profesyonel ve özelleştirilebilir CV’ler oluşturmanıza yardımcı olur. Siteye üye olduktan sonra işlemleri gerçekleştirmenize olanak sağlayan DoYouBuzz, CV’nizi PDF olarak indirmenize izin vermektedir.

7.    Kariyer.net

Ücretsiz CV oluşturma siteleri arasında yer alan kariyer.net, Türkiye’nin ilk online insan kaynakları sitesidir. Bu sitede bulunan şablonlar ile kolayca CV oluşturabilir ve iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Siteye üye olduktan sonra ayrıntılı olarak özgeçmiş bilgilerinizi girebilir, dilediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

8.    CakeResume

10 dakika gibi kısa bir sürede ücretsiz CV oluşturma imkânı sunan CakeResume, üyelik işlemlerinin ardından profesyonel şablon seçenekleri kullanarak CV oluşturmanızı sağlar. Kolaylıkla özelleştirilebilir olan bu şablonlar ile kişiliğinizi yansıtan özgeçmişler hazırlayabilirsiniz.

9.    Standart Resume

3 adımda 5 dakika içerisinde profesyonel CV hazırlama imkânı sunan Standart Resume, LinkedIn profilinizi içe aktarır, yönetici onaylı şablonlar kullanmanıza ve CV’nizi web ortamında veya PDF olarak paylaşmanıza olanak sağlar.

10. Wozber CV

Ücretsiz cv oluşturma sitesi Wozber, yenilikçi teknolojiler ve uygulamalarla CV oluşturmanıza olanak tanır. Pek çok şablon ve örnek arasından seçim yaparak Wozber ile kendinize özgü CV’nizi oluşturabilirsiniz.

İş Arayışınızı Kolaylaştıracak İş İlanı Platformları