N11 Mağaza Açma Detaylı Rehber

Online satış sitelerinin önde gelen isimlerinden biri olan N11’de mağaza açmak, ürünlerinizin çok daha geniş kitlelere hitap etmesini sağlar. N11’in kargo firmalarıyla yaptığı anlaşmalar sayesinde siparişlerinizi uygun fiyatlara gönderebilir, mağazanıza 3000 adete kadar ürün yükleyebilirsiniz. N11 mağaza açma işlemlerini basit bir şekilde yaptıktan sonra N11’in sunduğu fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Günümüzde reklam ve pazarlama işlemleri çoğunlukla internet ortamlarında gerçekleştiriliyor. İşletmeler kendilerine özel satış sitelerine sahip olsalar da ulaşabildikleri müşteri potansiyeli genellikle yetersiz kalıyor. N11 gibi milyonlara hitap eden, pek çok ürün kategorisi ve ürün çeşidini bir araya toplayan online satış sitelerinde her türlü işletme kendisine yer bulabiliyor.

N11’de satış yaparken N11 reklam fırsatlarından yararlanabilir, e-ihracat yöntemiyle yurt dışına satış gerçekleştirebilir ve uygulama üzerinden mağazanızı yönetebilirsiniz.

N11’de Sanal Mağaza Nasıl Açılır?

N11 sanal mağaza açma işlemleri için öncelikle bir şirket sahibi olmanız gerekiyor. Şirketinizin vergi numarası, banka hesabı ve e-posta adresi olduğu takdirde N11 platformunda mağaza açabilir, satış yapabilirsiniz.

N11 mağaza açma işlemleri şu şekilde gerçekleştirilir;

 1. Öncelikle N11 üyelik formunu doldurmalısınız. Bu formda ad-soyad, e-posta, kullanıcı adı, şifre ve mağaza adı gibi kişisel bilgiler yer alıyor.
 2. Ardından şirket türünü belirterek satış yapmak istediğiniz kategoriyi seçmeniz gerekiyor.
 3. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra üyelik onayı için e-posta adresinize mail gönderiliyor.
 4. Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra evrak işlemleri bölümünde bulunan evrak yükleme alanına gelerek, gerekli evrakları yüklüyorsunuz.
 5. Yine aynı yerde bulunan sözleşmenin çıktısını alarak imzalamanız veya kaşe vurmanız isteniyor. Kaşeli sözleşmeyi tekrar sisteme yüklüyorsunuz.
 6. Bu aşamaları doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra mağaza açma talebiniz onay sürecine tabi tutuluyor.

Onay süreci tamamlandıktan sonra mağazanız için açılan panelden ürün ekleme, ürün bilgisi düzenleme, ürün istatistikleri, sipariş listeleri, iptal – iade – değişim listeleri, satış ve para transferleri ve fatura gibi işlemleri düzenleyebiliyorsunuz.

Komisyon Oranları

N11 komisyon oranları farklı kategorilere göre değişiklik gösterir. Kategorilerin kendi içerisindeki ürün dağılımlarında da komisyon oranları farklıdır. Genel tablo ise şöyledir:

Elektronik %5  – %10
Kozmetik %14 – %15
Kırtasiye %4 – %15
Aksesuar %5 – %20
Anne- Bebek Ürünleri %14 – %20
Otomotiv %5 – %11
Spor %6 – %15

 

N11’de Sanal Mağaza Açmak Ücretli Mi?

N11 sanal mağaza açma işlemi ücretsizdir. N11 komisyon ile çalışan bir platformdur. Satış yaptığınız ürünler üzerinden yüzdelik oranlarla komisyon ücretleri kesilir. Bunun dışında N11’e herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

N11 yurt dışına ürün pazarlama, tek mağaza ile farklı kategorilerde ürün satışı ve kargo firmalarıyla yapılan anlaşmalar ile uygun fiyatlı gönderim imkânı sunma gibi avantajlara sahiptir. Satışlarınızdan elde ettiğiniz ödemeler 7 gün sonra hesabınıza iletilir.

17 milyon kayıtlı üyesi, 81 il ve 26 ülkeye yaptığı satışlarla işlem hacmi çok büyük olan N11 platformu ile geniş kitlelere ve müşteri potansiyeline ulaşmak mümkündür.

Sanal Mağaza Açmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

N11 sanal mağaza açma işlemleri için gerekli olan evraklar şunlardır;

 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (Bu sözleşme üyelik işlemleri esnasında onaylanan sözleşmedir.)
 • Vergi levhası (Son 1 yıla ait olması gereklidir.)
 • İmza sirküleri
 • Satıcı İlan, Çalışma Mali Şart ve Prensipleri ile İşlem Sözleşmesi (Üyelik sürecinde evrak yükleme aşamasında çıktısı alınan ve kaşe basılarak sisteme tekrar yüklenen belge.)
 • Şahıs şirketleri için sadece ön yüz olmak üzere nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Sermaye şirketleri için ortaklık sözleşmesi, güncel faaliyet belgesi ve kuruluş ticaret sicil gazetesi