Martı Firması Scooter’ların Ardından Elektrikli Araçları da Getiriyor!

Yerli bir elektrikli scooter girişimi olan Martı firması, günümüzde birçok büyükşehirde hizmet vermeye devam ediyor. Elektrikli scooter araçları piyasasının ülkemizde yaygın ve bilinir hale gelmesinde şüphesiz Martı’nın rolü büyük. Şimdi de yeni bir teknolojiyi insanlar ile buluşturmaya hazırlanıyor. Bu teknolojinin ismi elektrikli araç hizmeti.

Yaptığı yenilikçi hamleler ile kısa sürede Türkiye’ye ismini duyuran Martı firması, geçtiğimiz yıl 25 milyon dolarlık bir yatırıma imza attı. Firma CEO’su Oğuz Alper Öktem, yeni hizmet alanlarını sosyal medyadan duyurarak kullanıcıları heyecanlandırdı. Açıklamaya göre kısa süre sonra yollarda kiralık elektronik araçlar göreceğiz. Ayrıca beta test aşaması olarak İstanbul seçilmiş durumda.

Aslında elektronik araç kiralamalarının yapılacağına dair uzun süredir toplum içinde bir dedikodu hakimdi. Fakat Oğuz Alper Öktem’in duyurusunda sonra tüm dedikodular ortadan kalktı ve bu girişim resmiyet kazandı.

Bilindiği üzere Martı firmasının scooter projesi hayata geçtiğinde ülke genelinde taksicilerle büyük sorunlar yaşamıştı. Özellikle kısa mesafe müşterilerini kaybettiğini düşünen taksiciler Martı firmasına büyük tepki göstermişti. Martı elektronik araçların yürürlüğe girmesinin ardından taksicilerin buna nasıl bir tepki vereceği şimdiden merak konusu. Zira bunu yeni girişim scooterlardan daha çok ilgi göreceğe benziyor.

Martı Ne Zaman Elektrikli Araç Hizmeti Verecek?

Günümüzde elektrik scooter dendiğinde akla ilk gelen firma şüphesi Martı’dır. Ülkemizde elektrikli scooter kiralama hizmetini ilk sundukları için haliyle pazarın büyük oranda sahibi konumundalar. Şimdi de elektrikli araç kiralama hizmeti ile yeni bir kavramı Türkiye’ye sunuyorlar.

Firmanın yaptığı açıklamaya göre Martı elektrikli araçların 2022 yılının ikinci çeyreğinde yollarda yerini alması bekleniyor. Scooter kiralamada büyük başarı yakalayan ve ulaşımı hayli kolaylaştıran Martı’nın bu yeni girişimi şimdiden merak konusu.