Microsoft Bing Sohbet Robotunda Reklam Göstermeye Başladı

Microsoft Bing sohbet robotu, yapay zeka ile desteklenerek kullanıcılara oldukça efektif bir arama motoru deneyimi sunuyordu. Bing arama motoruna entegre olarak çalışan robot, GPT-4 tarafından desteklenmesi nedeniyle son dönemde tekrardan popülerliğini artırmaya başlamıştı.

Kullanıcı sayısını her geçen gün artırarak daha geniş bir kitleye ulaşmayı başaran Bing hakkında Microsoft son derece çarpıcı yeni bir karar aldı. Microsoft Bing sohbet robotu, kullanıcılar tarafından yapılan aramalarda reklamları yapay zeka desteğiyle yönetecek. Microsoft’un bu yeni reklam modeli ile gelirlerini artırmayı ve GPT-4’ün gelişimini desteklemeyi hedefliyor.

ChatGPT Destekli Bing’e Reklamlar Geliyor!

ChatGPT destekli Bing, klasik tarayıcılardan farklı olarak çalışıyor. Bu durum aynı şekilde reklamlar için de geçerli olacak. Microsoft Bing sohbet robotu, GPT-4 desteği ile şimdiye dek olmadığı kadar popüler bir seviyeye ulaştı. Özellikle Microsoft’un browser programlarına yönelik kullanıcı tepkilerinin ardından Bing arama motoruna duyulan ilgiyi azaltmıştı.

ChatGPT desteği ile tekrardan ilgi odağı haline dönüşen Microsoft Bing, sohbet robotuna alacağı reklamlarla tekrardan gündeme geldi. Microsoft Bing sohbet robotu reklamları şu özelliklere sahip olacak:

  • Reklam gösterimi açısından da çok daha efektif bir arayüz
  • Arama sonuçlarına göre ilgili sitelere yönlendirme yapacak
  • Reklam verenlere daha fazla kullanıcı trafiği sağlayacak
  • Kullanıcılar daha hızlı ve kolay şekilde bilgiye ulaşabilecek

Tüm bu özellikleriyle Microsoft Bing sohbet robotu reklamları, kullanıcılar ve reklam verenler içi cazip fırsatlar sunacak.

Daha Önce Görülmeyen Bir Reklam Sistemi Olacak!

Öte yandan ChatGPT destekli Bing sohbet robotu reklamları, daha önce kullanılmayan bir reklam sistemi ile çalışacak. Kullanıcının sorduğu soruya paralel olarak, cümleler içerisinde link verecek olan Bing sohbet robotu, böylelikle reklam verenler ve kullanıcıları buluşturacak. Örneğin Samsung telefon fiyatları araması yapılması halinde bu anahtar kelimede linkler Bing sohbet robotunun verdiği cevaplarda geçecek.