Netflix Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Netflix, yerli ve yabancı oldukça geniş film, dizi ve belgesel içeriklerini aboneleri ile buluşturuyor. Abonelik karşılığında hizmet veren uygulama, film ve dizi izleme platformu olarak şu an dünyada milyonlarca izleyici ile buluşuyor. Ancak Netflix’i TV kanallarından ayıran pek çok özelliği kaybettiğini düşünen kullanıcılar zaman zaman aboneliklerini iptal etmeyi düşünüyor.

Platform aylık olarak abonelerinden üç farklı pakette ücret alıyor. İlk pakette yer alan tek ekran sayısı, 26,99 TL’dir. Aynı anda iki ekrandan içerik izleyebilme olanağı sunan paketin abonelik ücreti ise; 40,90 TL olarak 2022 yılında belirlendi. Son pakette ise aynı anda tek abonelikten dört farklı ekranda dizi, film izleyebiliyorsunuz. Son paketin aylık ödemesi; 54,99 TL’dir. Netflix iptali, kullanıcıların paketlerden memnun kalmadığı durumlarda rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Farklı temalarda, dizi ve film içeriklerini abonelerine sunan platform, Netflix iptali konusunda da kullanıcılarının taleplerini uygulama üzerinden kabul ediyor. Hesabınızı iptal etmek veya sonlandırmak istediğinizde aşağıdaki durumlara göre aksiyon almanız gereklidir.

  • Fatura dönemi içerisinde oluşturulan iptal talepleri
  • Hesap askıdayken oluşturulan iptal talepleri
  • Promosyon ya da hediye kartı sunulan kullanıcıların oluşturdukları iptal talepleri

Ancak yukarıdaki durumların hiçbiri söz konusu değilse ve sizin ödenmemiş abonelik ücretiniz yoksa uygulama sizlere kolaylıkla iptal seçeneğini sunuyor. İptal seçeneğini işleme koymak isteyen aboneler, uygulamanın yönlendirdiği tüm adımları sırası ile uygulayarak, ücret ödemekten ve abonelikten kurtulabiliyor. Netflix iptali de son derece basit adımlarla son buluyor.

Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Netflix üyeliğinizin son bulması için telefon ya da bilgisayarınızdan iptal işlemlerini uygulayabilirsiniz. Bilgisayar veya tablet üzerinden Netflix abonelik iptalini gerçekleştirmek isteyen kişiler aşağıdaki adımları izlemelidir:

  1. Uygulamanın ana sayfasına giriş yaparak, hesap ayarlarına girilir.
  2. “Üyeliğimi iptal et” komutuna tıklayarak işlemin son adımını oluşturulur.
  3. Bu aşamada uygulama sizlere bir onay sorusu yönlendirir. Soruya “iptal işlemini tamamla” komutunu tıklayarak onay verilir.
  4. Sonraki adımda karşınıza çıkacak olan “iptal işlemini tamamla” komutunu gösteren sayfayı onaylamanızın ardından aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Netflix iptali ile alakalı telefondan talep açacak olan kullanıcılar ise benzer bir yolla taleplerini sonlandırabilirler. Uygulamayı açarak hesabınıza şifreniz ile giriş yapın. Hesap sayfasında bulunan “üyeliği iptal et” yazısının üzerine tıklamanızın hemen ardından, “iptal işlemini tamamla” komutuna da onay vermelisiniz. Bu adımdan sonra, Netflix hesabınız silinecektir.

Fatura Dönemi İçerisinde Netflix İptali

Aboneliğinizin devam ettiği ay içerisinde, Netflix iptali talebi oluşturabilirsiniz. Ancak bu durumda o ayın faturasını ödemeniz gerekir. Ayrıca, iptal işlemi talebi verdiğiniz ay sonuna kadar, uygulamadan yararlanmaya da devam edebilirsiniz.

Hesap Askıdayken Netflix İptali

Hesabınız herhangi bir sebep yüzünden askıya alınmış olabilir. Bunun sebebi fatura borcunuz ya da paket değişikliğiniz olabilir. Tüm bunların dışında teknik bir problem kaynaklı askıda da bekletiliyor olabilirsiniz. Ancak bu süreç sonlanmadan, hesabınızı iptal etmek isteyebilirsiniz. Bu durumla karşılaşan kullanıcıların hesapları talep üzerine iptal edilebiliyor.

Promosyon veya Hediye Kartı Sahibi Olan Netflix Hesabı İptali

Yakınlarınız tarafından Netflix Hediye Kartı sürprizi ile karşılaşmış olabilirsiniz. Promosyon bakiye yüklemesi de kazanmış olabilirsiniz. Bu durumlarda da iptal talebi verebiliyorsunuz.

Halihazırda aboneliği devam eden kişiler, iptal işlemlerini gerçekleştirdikten sonra da hediye ve promosyon kampanyalarına uygun olarak kendilerine verilen sürede uygulamadan istedikleri gibi yararlanabiliyor. Ancak kartın ve promosyonun kullanım süresi bittiğinde, uygulamada herhangi bir işlem gerçekleştirilemiyor. Bu süre içinde Netflix iptali gerçekleşmiş oluyor.