MWC Barcelona Fuarında Tanıtılan En İyi 5 Ürün

Teknoloji devlerinin ürünlerinin görücüye çıkardığı MWC fuarı, 2 yıldır süren pandemi nedeni ile verdiği aradan sonra bu yıl gerçekleştirildi. 28 Şubat’ta başlayan Mobil Dünya Kongresi (Mobile Word Congress-MWC), geçtiğimiz haftalarda Barcelona’da gerçekleştirildi. Tüm dünyanın gözü ilk kez piyasaya tanıtılacak olan teknoloji harikalarının üzerindeydi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19, MWC’yi de 2 yıl boyunca fiziksel etkinlikleri iptal etmeye zorladı. MWC 2022 etkinliğinde çok sayıda yeni ürün tanıtımı yapıldı. Ancak bunlardan bazıları en yüksek segmentlere hitap ediyor.

Yüksek beklentileri karşılayan ürünlerin ilk 5’i aşağıdaki sırlamada bulunuyor;

  • Oppo Super VOOC 150W ve 240W
  • Realme GT 2 Pro
  • Samsung Galaxy Book 2 Pro 360
  • Huawei MatePad
  • Lenovo IdeaPad Duet 3 Chromebook

Etkinliğe katılan şirketler genel olarak akıllı telefonlara, hızlı şarj eden teknoloji araçlarına, telefonlara ve tabletlere yer vererek yeni nesil ürünlerinin tanıtımlarını etkinlikte tüm merak edenlerle paylaştılar.

MWC 2022 etikliğine damga vuran en önemli ürünlerin fark edilmeyi hak eden harika özellikleri insanların uzun zamandır beklediği teknolojik atılımları ve salgının bitmesinin hemen ardından yapılan etkinliği oldukça eğlenceli hale getirdi.

1.    Oppo Super VOOC 150W ve 240W

Akıllı telefon pazarının her geçen gün gelişmesi ile ortaya bir de bu telefonların şarj ömürlerinin uzaması için gerekli olan aksesuarların üretimi giriyor. Bu açığın farkına varan Oppo, MWC 2022’de, yeni hızlı şarj teknolojisinde yakaladığı başarıyı etkinliğe gelen misafirler ile paylaştı.

Super VOOC akıllı telefonları en hızlı şarj eden teknoloji olmaya şu an için aday. 150W ve 240W ile şarj edilebilen akıllı telefonlara yeni bir soluk getirecek olan ürün; Mobil Dünya Kongresi 2022’ye katılan kişilerin beğenisini kazandı. 150W hızlı şarj sayesinde 5 dakikada %50, 240 W hızlı şarj sayesinde ise bataryanın tamamı 9 dakikada şarj edebiliyor.

2.    Realme GT 2 Pro

Akıllı telefon üreticisi olan Realme, GT 2 Pro isimli modelini MWC’de ilk kez tanıttı. Tasarımı, teknik gelişimi ve işlemcisi ile dikkatleri üzerinde toplayan ürün, AMOLED ekrana sahip.

Mavi, yeşil, beyaz ve siyah renkleri ile teknoloji severlerin beğenisine sunulan Realme GT 2 Pro, 6,7 inç ekranın yanı sıra, 3 mega piksel mikroskop özelliği taşıyan kamerası ile geniş açılı bir merceğe sahip.

3.    Samsung Galaxy Book 2 Pro 360

Samsung severlerin yeni gözdesi olmaya aday olan Samsung Galaxy Book 2 Pro 360, 3 farklı renk ile sahiplerine opsiyon sunuyor. Kullananların merakla beklediği yeni nesil bilgisayar, bordo, gümüş ve grafit renklerine sahip. Dönebilen yapısı, S Pen desteği ve iki farklı inç büyüklüğü ile etkinlikte oldukça yoğun ilgi gördü. 13,3 ve 15,6 inç modelleri ile Samsung Galaxy Book MWC 2022’de ziyaretçilerin karşısına çıktı.

4.    Huawei MatePad

Huawei’nin geliştirdiği HarmonyOS sisteminin hâkim olduğu MatePad Paper, sağladığı uzun süreli performans bütünlüğü ile elektronik mürekkep algısını ortaya koyuyor. Temel olarak bu tablette, elektronik kitaplar için kullanılan elektronik mürekkep kullanımı tercih edilmiş. Huawei M-Pencil desteğini de alabileceğiniz MatePad’de ayrıca Huawei’nin güçlü pil teknolojisi de kullanılmış.

5.    Lenovo IdeaPad Duet 3 Chromebook

Covid-19 sürecinin hemen ardından kademeli normalleşme ile kendilerine gelmeye çalışan insanlar, evlerine kapandıklarında laptoplarının taşıdığı özelliklerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha fark ettiler. Lenovo bu yönden oldukça gelişmiş bir teknoloji ile MWC 2022 fuarında büyük dikkat çeken Chromebook modellerini vitrinlere çıkarttı.

Özelliklerinden bahsettiği modelleri ile teknoloji meraklılarını selamlayan Lenovo’nun çıkarttığı yeni ürünü hem tablet şeklinde hem de laptop şeklinde kullanılma özelliği taşıyor. Lenovo IdeaPad Duet 3 Chromebook 24 saatten fazla süren pil ömrü ile Snapdragon 8cx Gen 3 işlemcisine sahip.