Razer Yeni Zephyr Pro Maskesini Tanıttı!

Razer uzun süredir gözleri üzerine çeviren yeni maskesini tanıttı. Marka tarafından maske tanıtımı CES 2022 etkinliği ile duyuruldu. Daha önce tanıtılan Zephyr modelinin Pro versiyonu olarak piyasaya çıkacak olan maske büyük ilgi uyandırdı. Bir önceki modele göre daha yeni özelliklerin eklendiği maske, kullanıcıların beğeneceği farklı fonksiyonları ile birlikte geliyor.

Razer Zephyr Pro Maskesinin Özellikleri Nelerdir?

Razer Zephyr Pro, CES 2022 ile tanıtıldı ve kullanıcılara ürünle ilgili bilgiler verildi. Yeni maske, standart olarak kullanıma sunulan önceki modele oldukça benziyor. Ancak farklı özellik eklemeleri ile daha kullanışlı ve fonksiyonlu bir hale geliyor.

Genel olarak Razer Zephyr Pro özellikleri şu şekilde gösterilebilir:

  • Maskede, kişinin sesini hoparlör yardımı ile yükseltmek mümkün oluyor.
  • Maske altında iki adet hoparlör ızgarası bulunuyor ve bu ızgaralar değiştirilebilir filtreyi çevreliyor.
  • Razer tarafından eklenen özellik ile sesin bir metrelik aralık için 60 desibelde aktarılması söz konusu oluyor.
  • RGB tarafında astarlı bir giriş bulunuyor ve bu girişle ses yükseltme açılıp kapanabiliyor.
  • Maskenin kenarlarında N95 filtre yer alıyor. Razer Zephyr ürününde filtre kısmı RGB ile aydınlatılıyor.
  • Ağız kısmının yan tarafında iki adet hoparlör yer alıyor.
  • Ayrıca üründeki 3 adet N95 filtre 3 gün boyunca kullanılabiliyor.

Razer Zephyr Pro maske ile sunulan özellikler oldukça kullanışlı ve kapsamlıdır. Standart modele göre yapılan iyileştirmeler ve ses artırma özelliği ile ilgi çeken bir model olmuştur.

Razer’ın piyasaya yeni süreceği ürün hem bir gaz maskesine benziyor hem de sahip olduğu RGB aydınlatmalar ile oyuncular için estetik ve ilgi çekici oluyor. Daha önce çıkan Razer Zephyr modeli ile kıyaslandığında daha ilgi çekici ve fonksiyonlu bir ürün olarak göze çarpıyor.

Yeni tasarımı ile şimdiden çok sayıda insan tarafından merakla beklenen bir ürün olmayı başardı. Razer Zephyr Pro maskesi, iki tarafından Chroma RGB ile donatılmış N95 filtrelere sahiptir. Üründe toplamda 3 adet filtre yer alır ve filtrelerin kullanım süresi ise üç gündür.

Razer Zephyr Pro RGB maske ile ilgili en dikkat çeken detaylardan bir tanesi bir mikrofon ile sesin artırılabilmesidir. Maskeye yerleştirilen bir tuşa basılması durumunda mikrofon devreye girer ve sesiniz yükselir. Bu özellik ile sesin 1 metre mesafede 60 desibel artırılabileceği iddia ediliyor. Böylece maske kullanımında en fazla ortaya çıkan sorunlardan birisi olan sesin duyulmaması, Zephyr Pro ile çözülüyor.

Razer Zephyr Pro Maskesinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Normal maskelerin kullanıldığı her alanda Razer Zephyr maske kullanımı yapılabilir. Özellikle kalabalık ortamlarda ilgi çekmeyi seven kişiler için RGB aydınlatmalı ve estetik görünümlü bu maske çok idealdir. Aynı zamanda oyuncuların tarzına uygun olması ile de ön plana çıkar. Razer tarafından sunulan bu ürünün kullanım alanı oldukça geniştir.

Razer Zephyr Pro Maskesi Ne Zaman Çıkacak?

Zephyr Pro için henüz kesin bir çıkış tarihi açıklanmadı. Marka tarafından yapılan açıklamada sadece ürünün bu yıl piyasaya sürüleceği belirtildi. Yani ürünü almak isteyen kişiler bu yıl içerisinde alarak kullanabilecek. 2022’nin hangi ayında çıkacağı ise henüz belli değil.

Zephyr Pro’nun Ücreti Ne Kadar?

Razer’ın yeni maskesini duyurması ile birlikte en fazla merak edilen konulardan bir tanesi fiyatlar oldu. Razer Zephyr Pro, standart modeline göre daha pahalı olacak. 150 dolar fiyatı ile satışa sunulacak. Aynı zamanda ürünü filtre paketi ile almak isteyen kişiler ise 99 günlük N95 filtre paketiyle birlikte belli bir dolara satın alabilecek.