CES 2022’de Tanıtılan Ürünler

CES 2022, dünyanın önde gelen teknoloji fuarı unvanına sahip bir organizasyon olup en güncel teknolojiler ilk olarak bu organizasyonda sergilenmektedir. Haliyle teknoloji severlerin gözü kulağı bu fuarda oluyor. Akıllı kontakt lenslerden televizyonlara birçok yeni ürün bu sene de CES 2022 fuarında tanıtıldı. Yoğun ilgi gören 5 ürünü şu şekilde maddelemek mümkün;

  1. Akıllı Kontakt Lens
  2. Sony QD-OLED
  3. AMD İşlemci
  4. Samsung S21 FE
  5. Sürücüsüz Traktör

Akıllı Kontakt Lens

Akıllı kontakt lens teknolojisi, Metaverse’de kullanıcılara iyi bir deneyim yaşatmak için tasarlanmış bir VR sanal gerçeklik gözlüğüdür. Yakın dönemde VR gözlüklerinin yerini alması beklenen kontakt lensler, sadece sanal gerçeklik deneyimi yaşatmak için değil aynı zamanda görme sorunu olan kişilerde optik gözlüklerin yerine kullanılması için tasarlanmıştır. Bu özellikleriyle akıllı kontakt lens teknolojisi CES 2022’ye damga vurdu demek mümkün.

Sony QD-OLED

Sony firması yeni ekran teknolojisi olan QD-OLED teknolojisini ilk kez CES 2022 fuarında tanıttı. Bu ekranda Sony ekran parlaklığını hayli artırmış durumda. Bu sayede televizyon ekranlarında renk canlılığı 200 kat daha artırılmış hale gelecek.

AMD İşlemci

Her yıl olduğu gibi bu yıl da AMD firması yeni işlemci teknolojisini CES 2022’de tanıttı. Bu yıl tanıtılan işlemcinin modeli Ryzen 6000 olarak belirtildi. Özellikle laptop bilgisayarlar için geliştirilen bu işlemci 6mm’lik yapısıyla kullanıcılara yüksek performans sunuyor.

Samsung S21 FE

Telefon teknolojilerine yön veren Samsung firması, bu yıl tanıttığı ve S21 ailesinden gelen telefonuyla CES 2022’ye damga vurdu. S21 FE model yeni telefonun performans ve donanım özelliklerinin yanında en önemli avantajı, kullanıcılara sunduğu fiyatıdır.

Sürücüsüz Traktör

Deere traktör şirketi CES 2022’de dünyanın ilk sürücüsüz traktörünü teknoloji severlere tanıttı. Tarım sektöründeki makineleşmenin son örneği olan bu teknolojide traktörler, GPS yardımıyla insansız olarak yönetilebilecek.