Öğrenci İndirimi ile Apple’da Alışveriş Yapın

35

Geçmişten bugüne eğitim sektörü teknolojik gelişme ile farklı bir şekle bürünmüştür. Bugün artık eğitim öğretim telefon, tablet ve bilgisayarlar sayesinde daha kolay bir hale gelmiştir. Bu noktada en büyük katkıyı yapan Apple şirketi, 21. yüzyıla adını altın harflerle yazdırmayı başarmıştır. Öyle ki Steve Jobs’un kurduğu Apple için Âdem ve Havva’nın elması ve Newton’un kafasına düşen elmadan sonra dünyayı değiştiren üçüncü elma olarak bahsedilir.

Apple bugünlerde sadece teknolojiye katkıları ile değil öğretmen, öğrenci ve eğitim alanında çalışan insanlara sunduğu fırsatlarla da adından söz ettirmektedir.

Apple Öğrenci İndirimi Nedir?

Günlük hayatta insanların hayatını kolaylaştırmanın yanı sıra eğitime olan desteğiyle de anılan Apple, okula dönüş kampanyası başlattı. Bu kampanya doğrultusunda belirli Apple ürünlerinde indirimler yapan firma, eğitim ve öğretime büyük destek veriyor.

Apple şu an için yaptığı indirimleri iMac, MacBook Air, MacBook Pro, Mac mini bilgisayarlar ve iPad tabletler ile sınırlı tutuyor. Diğer Apple ürünleri için şu an da özel bir kampanya yapılmasa da bu tarz fırsatlar eğitime verilen destek açısından oldukça değerli görülüyor.

Aynı zamanda Apple, öğrenci indirimi vasıtasıyla gençlerin teknolojinin son imkânlarından yararlanmasını sağlıyor. Apple öğrenci indirimi kampanyası Türkiye’de uygulanıyor ancak her ülkede geçerli değil. Bu kampanyadan yararlanmak istiyorsanız Apple web sitesi üzerinden indirim detayları ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Apple Öğrenci İndirim Ücretleri Ne Kadar?

Dünyaya teknoloji alanında yön veren marka haline gelen Apple, öğrencilerin de rotasından çıkmıyor. Öyle ki bugün, üniversite öğrencilerinin birçoğunun elinden düşürmediği telefonlarında Apple’ın amblemini görmek mümkün.

Bu durum sadece telefonlarla sınırlı kalmıyor. Öğrenciler arasında dizüstü bilgisayarlar ve iPad’ler de tıpkı iPhone telefonlar kadar rağbet görüyor. Bunun en önemli nedenlerinden birisi de Apple okula dönüş kampanyası.

Apple’ın öğrencilere yapmış olduğu kampanya dâhilinde iPad Pro, iPad Air, MacBook Air, MacBook Pro, iMac veya Mac Pro alan müşteriler AirPods ve şarj kutusuna ücretsiz bir şekilde sahip oluyor.

Apple indirimi ile kulaklığınızı hareket halindeyken bile şarj etmenize olanak sağlayan AirPods ve kablosuz şarj kutusunu 350 TL’lik ek ücret ödeyerek satın alabilirsiniz. İkonik tasarımı ile öne çıkan AirPods Pro, aktif gürültü engelleme özelliği ile kullanıcılara dinledikleri müzik dışında hiçbir sesi hissettirmiyor. Eğer AirPods’un bu benzersiz özelliğinden 2021 Apple öğrenci indirimi ile yararlanmak isterseniz ek olarak 799 TL’lik ödeme yapmanız gerekiyor.

Apple’ın bu fırsatlarını değerlendirerek aynı anda hem bilgisayar hem de kulaklık sahibi olabilirsiniz. Eğer siz de Apple öğrenci kampanyalarından yararlanmak istiyorsanız Apple Store’u ziyaret edebilirsiniz.

Apple Öğrenci İndiriminden Kimler Faydalanabilir?

Apple öğrenci indirimi kampanyası ile belirli ürünlere ücretsiz ya da az bir ek ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Türkiye’de Apple öğrenci indirimi kampanyası sadece öğrencilerle sınırlı değildir. Apple kampanyasından öğrenci, personel, öğretmen ve ebeveynler de yararlanabilir. Kampanya kapsamındaki kişi ve kurumlar şu alt başlıklar altında detaylandırılır;

  • Türkiye’de herhangi bir kamu veya özel eğitim kurumunda çalışanlar,
  • Bir yükseköğretim kurumuna devam eden veya kabul edilmiş olan öğrenciler,
  • Kamu veya özel bir yükseköğretim kurumuna devam eden veya kabul edilmiş olan öğrenciler adına alışveriş yapan ebeveynler Apple’ın indirimlerinden yararlanabilirler.

Türkiye’de başlangıç tarihi 16 Temmuz 2021 olan Apple kampanyasının bitiş tarihi ise 11 Ekim 2021’di. Eğer yeni bir Apple ürününe indirimli sahip olmak istiyorsanız, Apple’ın okula dönüş promosyonlarını düzenli olarak takip edebilirsiniz