Telefona Uzaktan Casus Yazılım Nasıl Yüklenir?

Casus yazılım; kullanıcılara ait bilgilerin, kullanıcıların izni olmadan bir bilgisayardan veri toplanarak genellikle kötü niyetli olan üçüncü şahıslara bu verilerin teslim edilmesidir.

Casus yazılım genellikle parola, kredi kartı numaraları ve PIN kodu gibi kişisel bilgilerin karşı tarafa verilmesini içerir. Böylesi önemli bir uygulamayı telefona yüklemek için farklı uygulamalardan yararlanmalısınız.

Android Cihazlara Casus Yazılım Yükleme

En iyi uygulamalar arasında yer alan mSpy ile telefona casus programı indirecekseniz ve telefonunuz Android işletim sistemine sahip ise şu şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz;

 • Takip etmek istediğiniz kişinin telefonuna mSpy programını indirin.
 • İndirilen program sizden belirli izinleri gerçekleştirmenizi isteyecek, bunun için penceredeki ayar menüsüne basın.
 • Buradan bilinmeyen kaynaklara dair kutucuğa tıklayın.
 • Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra APK uzantılı kurulum dosyasını silin.

iOS Cihazlara Casus Yazılım Yükleme

Eğer telefon jailbreaksiz bir iPhone ise cihazın iCloud bilgileri yeterlidir. Fakat telefon jailbreakli ve telefonda Cydia programı yüklü değilse o zaman öncelikle bu programı indirmelisiniz. Sonrasında ise şu adımları takip etmelisiniz;

 • Cydia programını açın.
 • Ekranın sağında yer alan “Sources” butonuna tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekranın sağ üstünde yer alan “Edit” yazısına ardından da ekranın solunda yer alan “Add” yazısına tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekrana mSpy konrol panelindeki telefon casus yazılım repository adresini yazın ve “Add Source” yazısına tıklayın.
 • İşlem sonuçlanınca Return to Cydia butonuna basın.
 • Buradan “Source” butonuna basın ardından “Mtechnology LTD repository” yazısına tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekrandan “All Repository” ardından “iPhonelnternalService” yazısını seçin ve “Install” butonuna tıklayın.
 • Yükleme tamamlanınca “Restart Springboard” butonuna tıklayın ve telefonda yer alan Cydia’dan Mtechnology LTD Repository’yi kaldırın.

Telefona casus yazılım kurmadan önce telefonun şifresini öğrenmeniz gerekir. Fakat bu durum sadece Android işletim sistemine sahip telefonlar için geçerlidir. Eğer telefon iOS ise ve hedef telefonun şifresini bilmiyorsanız iCloud bilgileri de işinizi görecektir.

Hangi Uygulamalar ile Casus Yazılım Yüklenir?

Casus program yüklemek istediğiniz telefonun iCloud bilgileri ile işleminizi gerçekleştirebilir, telefonu takibe alabilirsiniz. Her ne kadar cihazlara uzaktan casus programı yüklenemese de iCloud aracılığıyla iPhone telefonları takip etmek mümkündür.

iCloud ile takip jailbreakli ve jailbreaksiz olarak gerçekleşir. Jailbreakli takip sisteminde iCloud bilgilerini takip sihirbazına girmeniz gerekirken; jailbreaksizde ise Cydia ile yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Android işletim sistemine sahip telefonlarda ise telefon takibi için Root gereklidir. Telefona yüklenebilecek en iyi casus programları şu şekilde sıralanır;

 • MSpy
 • Spybubble
 • Mobilespy

Casus Yazılım Ne İşe Yarar?

Casus yazılım telefonunuzda veya bilgisayarınızda yer alan birçok bilginin sizin haberiniz olmadan üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesi olayıdır.

Casus yazılım sayesinde takibini yaptığınız kişinin cep telefonlarını dinleyebilir, mesajlarını görebilir, konumuna erişebilir ve e-posta hesaplarını takip edebilirsiniz. Ayrıca kişinin Skype ve Facebook gibi sosyal medya platformlarına da erişebilirsiniz.

Casus Yazılım Ücretleri Ne Kadar?

Casus yazılımlar takip ettiğiniz kişinin görüşmelerinden yazışmalarına kadar birçok bilgiye erişmenizi sağlayan programlardır. Karşı tarafın telefonuna yükleyebileceğiniz program ile kişinin cep telefonundaki tüm bilgilere erişebilirsiniz. Aynı durum bilgisayarlar için de geçerlidir.

Önemli bir uygulama olan casus yazılım kötü amaçlı kullanılırsa kimliğiniz, bilgileriniz ve hatta paranız bile tehlikede olabilir. Cep telefonlarına bir uygulama sayesinde kolaylıkla yüklenen casus yazılım, genellikle 7 günlük bir deneme süresi sonunda ücretlendirir. Farklı fiyat tarifeleri uygulanan bu sistemde uygulamalar arasındaki ücret tarifeleri farklılık gösterir.

Günümüzde en çok kullanılan casus yazılım programı olan mSpy’in fiyatı aylık 105,99 TL’dir. Bu fiyat standart pakette geçerlidir ve yıllık ödeme yapılmaz.

**kanunen suç teşkil etmektedir, tavsiye edilmemektedir.