2021’de App Store ve Play Store’da En Fazla İndirilen Oyunlar

Her ne kadar telefon ve tablet gibi cihazlar daha çok ihtiyaç için kullanılsa da can sıkıntısı nedeni ile içinde oyun olmayan bir telefona rastlamak zor. Tabii bunun dışında telefonu daha çok oyun için kullanan kişiler de mevcut.

App Store ve Play Store, insanların zevklerine göre telefonlarına oyun indirebileceği platformlar. App Store, Apple tarafından piyasaya sürülmüştür. Yani sadece İOS destekli mobil cihazlar tarafından kullanılmaktadır. Play Store ise Android tabana sahip olan mobil cihazlar tarafından kullanılmaktadır. İşte App Store ve Play Store’da en fazla indirilen oyunlar:

App Store’da En Çok İndirilen Uygulamalar

AmongUs: AmongUs, App Store’da en çok indirilen oyunlar arasında en tepede yer alıyor. Birkaç yıl önce piyasaya sürülen AmongUs, her ne kadar çizgi film gibi grafiklere sahip olsa da hemen hemen her yaş kesiminden oyuncuyu bünyesinde bulunduruyor.

Call of Duty Mobile: Efsane oyun Call of Duty’nin geçtiğimiz yıllarda mobil versiyonlara gelmesi ile birlikte birçok oyuncu, ilk iş olarak telefonlarına sarıldı. Pubg Mobile’e rakip olarak çıkan Call of Duty mobile, sahip olduğu harika grafikler sayesinde kısa sürede en çok indirilen oyunlar arasına girmeyi başardı.

Subway Surfers: Mobil cihazların en efsanevi oyunlarından biri olan Subway Surfers, uzun zaman önce piyasaya sürülse de popülerliğini korumaya devam ediyor. Oyun hem basit hem de akıcı olduğu için uzun zaman boyunca popülerliğini korumayı başardı. Öyle ki neredeyse her yıl App Store’da en çok indirilen oyunlar arasına kolayca giriyor.

Minecraft: En çok oynanan bilgisayar oyunlarından biri olan Minecraft, mobil cihazlara çok uzun zaman önce çıktı fakat her geçen gün yeni oyuncu kazanmaya devam ediyor. Ayrıca Minecraft, App Store’da en çok indirilen ücretli oyun konumunda. Oyun ücretsiz olsaydı belki daha fazla rekor kırardı fakat Minecraft oynamak isteyenler belli bir ücret ödemek zorunda.

Monopoly: Efsane masa oyunlarından biri olan Monopoly, mobil cihazlara çok uzun zaman önce geldi fakat hala oynanmaya devam ediyor. Bunun sebebi ise yapımcıların oyuna belli aralıklar ile yeni güncellemeler getirmesi. Güncellemeler ve yeni eklentiler sayesinde Monopoly, en çok indirilen oyunlar listesinde yer alabiliyor.

Play Store’da En Çok İndirilen Uygulamalar

PUBG Mobile: Birkaç yıl önce mobil tabanlı cihazlar için de oynanabilir hale gelen PUBG, kısa bir süre içerisinde en çok oynanan oyunlar listesine girdi ve hala rekor kırmaya devam ediyor. Belli aralıklar ile güncellemeler alan Pubg mobile, hala Play Store’da en çok indirilen oyunlar arasında yer alıyor.

Free Fire: PUBG Mobile tarzı hayatta kalma, battle royale bir oyun olan Free Fire, ilk başlarda PUBG Mobile ile çok fazla kapışamasa da ünlü isimlerle sponsorluk anlaşması yaparak Play Store’da en çok indirilen oyunlar arasında yer almayı başardı. Free Fire, bu başarıyı özellikle Cristiano Ronaldo ile yapılan reklamlara borçlu.

Clash Royale: En popüler kart oyunlarından biri olan Clash Royale, oyuna getirilen yeni güncellemeler ile yeniden zirveye oynamaya başladı. Uzun bir süre sessizliğini koruyan oyun, oyuna getirilen yeni içerikler ile en çok indirilen oyunlar arasında yerini aldı.

Clash of Clans: Clash Royale ile aynı markadan çıkan oyun, çok uzun süredir piyasada. Uzun yıllardır Android telefonlara en çok indirilen oyunlar arasında yer alan Clash of Clans, yeni güncellemeler ile adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.