iPhone Sesli Mesaj Nasıl Yazılır?

78

Tuşlu telefonlardan akıllı telefonlara geçiş ile beraber hayatımızda da pek çok yenilik meydana geldi. İnsan hayatını kolaylaştırmaya yönelik olan bu yeniliklerden birisi de sesli mesaj yöntemidir.

Konuşarak mesaj yazmanızı sağlayan bu sistem, aynı zamanda internet üzerinde arama yapmanıza da olanak tanır. Böylece işlerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

iPhone Sesli Mesaj Nasıl Yazılır?

Yazıya göre daha etkili bir iletişim ortamı sağlayan sesli mesaj, önceden kaydedilmiş sesin hedef kitleye ulaşmasını sağlar. Daha kolay ve etkili bir iletişim yöntemi olan bu sistem, bireysel veya kurumsal alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Sektörel anlamda müşteri ile daha etkili bir iletişim sağlamak isteyen firmalar, bu sistemi kullanarak bilgi alışverişi gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda sesli mesaj sayesinde yazıdan dolayı oluşabilecek yanlış anlamaların da önüne geçilebilir. Apple marka iPhone telefona sahipseniz ve sesli mesaj yazmayı düşünüyorsanız, aşağıda yer alan aşamaları takip etmeniz gerekir:

  • Telefonunuzun “Ayarlar” simgesine tıklayın,
  • Ardından “Genel” ve “Klavye” seçeneği ile devam edin,
  • Açılan ekrandan ”Dikteyi Etkinleştir” seçeneğine tıklayın,
  • Sanal klavyede boşluk tuşunun sol tarafında mikrofon simgesi gözükecektir.
  • Bu simgeye tıklayarak söylemek istediklerinizi sesli olarak belirtin,
  • Sonrasında gönderme işlemini yapınız.

iPhone Sesli Mesaj Hangi Uygulamalar Üzerinden Yazılabilir?

Son dönemde moda haline gelen sesli mesaj, araba kullanırken veya başka bir iş yürütürken size büyük kolaylık sağlar. Bu sistem sayesinde tek bir tuş ile istediğiniz mesajı yazıp karşınızdaki kişiye gönderebilirsiniz.

Sadece mesaj değil aynı zamanda noktalama işaretlerinde de yazarak yanlış anlaşılmanın önüne geçebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken yazdırmak istediğiniz noktalama işaretini sesli olarak belirtmektir. Örneğin; ünlem işaretini sesli olarak “ünlem işareti” şeklinde telaffuz edebilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan sesli mesaj yöntemi Whatsapp, Messenger, iMessage gibi uygulamalar üzerinden rahatlıkla kullanılabilir.