Türkiye’de Satılan En Pahalı Bilgisayarlar

Günümüz dünyasında söz konusu bilgisayar olduğunda, kullanıcılar her geçen gün yenilikler görme ihtiyacı içerisine giriyor. Teknoloji devleri de bu yenilik ihtiyaçlarını karşılamak ve kullanıcılarının daha kusursuz performanslara erişmesini sağlamak için yeni bilgisayarlarını piyasaya sürüyor.

Yeni teknolojik cihazların üretilmesi, beraberinde de fiyat artışlarını getiriyor. Çünkü her yeni bilgisayarda daha üstün teknolojiye başvuruluyor ve maliyetlerin artışı kaçınılmaz oluyor. Ülkemizde de bu durum değişmiyor. Standart ihtiyaçlar için oldukça maliyetli cihazlar olsa da yüksek performansa dayalı işlerde ve oyunlarda bu bilgisayarlar olmazsa olmaz bir özelliğe sahip.

Türkiye’deki En Pahalı Bilgisayarların Fiyatları

Türkiye’de satılan en pahalı bilgisayarların fiyatlarından bahsetmeden önce bu pahalılığın temel nedeni kurlardaki ani değişimlerden kaynaklanmaktadır. Kurun artışıyla doğru oranları olarak ülkemizdeki bilgisayar fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Özellikle 2021 son çeyreğinde dolar 18,60 TL’ye kadar yükseldi ve bu artışla beraber bilgisayar fiyatlarının etiketleri de değişti.

Türkiye’deki en pahalı bilgisayarların neler olduğunu görelim;

  • Apple Mac Pro 2020: 442.947,98 Türk Lirası
  • Apple iMac Pro 2020: 123.846,98 Türk Lirası
  • Monster Tulpar T7 V18.3.2: 101.999 Türk Lirası
  • Monster Semruk S7 V6.1.1: 99 bin Türk Lirası
  • DELL Alienware 17: 85 bin Türk Lirası
  • Microsoft Surface Studio 2: 57.710,73 Türk Lirası
  • MSI GT76 Titan DT: 35.391,57 Türk Lirası
  • Omen X By HP 15: 28.449 Türk Lirası

Bu bilgisayar modelleri günümüzde bulunan en yüksek teknoloji unsurları içermektedir. Fiyatlarının yüksek oluşu buna bağlanabilir. Fakat kullanıcılarına sundukları özellikler ve performans incelendiğinde bu fiyatları fazlasıyla hak ettiklerini söylemek mümkün. Ayrıca bu bilgisayarlar her ihtiyaca göre farklılık gösterebilir. Bu sebeple bilgisayar alırken ihtiyacınıza göre doğru işlevselliği olan cihazlar araştırılmalı ve buna göre karar verilmelidir.