GoDaddy Nedir? GoDaddy Ne İşe Yarar?

İnternet üzerinden hizmet sağlayan pek çok site bulunur. Her bir sitenin ise parmak izine benzer rakamlardan oluşan adresi vardır. Sitelere ulaşmak için arama motoru üzerinden bu rakamlara girmek yeterli olabilir. Fakat günde yüzlerce siteyi ziyaret ettiğinizi düşünürseniz,  rakamlar aracılığıyla internet üzerinden gezinti yapmak bir hayli zor olabilir. Bu karmaşayı gidermek için de domain adı verilen alan adları geliştirilmiştir.

Web site sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikle bir alan adı sağlayıcısı ile çalışması gerekir. Alan adı hizmeti pek çok firma tarafından verilmektedir.  Bunlardan birisi de GoDaddy’dir.

GoDaddy Nedir?

İnternette bulunan her web sitesi için belli bir sayı dizisi ezberlemek pek de mümkün değildir. Bu nedenle farklı web siteleri tarafından domain de denilen bir hizmet sunulur. Alan adı, cep telefonunda yer alan kişiler bölümüne benzer bir etki gösterir. Nasıl ki telefona kaydedilen kişiyi telefon numarasından bulup arama yapmak zor ise alan adı kullanmadan sadece belli rakamlar  üzerinden web sitesine ulaşmak da o denli güçtür.

İnternet üzerinde yer alan ve domain hizmeti sunan sitelerden birisi de GoDaddy’dir. İlk olarak 1997 yılında adını duyuran GoDaddy, internet alan adı sağlayıcısıdır. Domain hizmeti veren bu servis, 84+ milyon alan adını yönetir. GoDaddy şirketinin Arizona, California, Washington gibi bölgelerde toplam 14 tesisi bulunur. Dünyanın en büyük alan adı kuruluşlarından birisi olan GoDaddy sayesinde web sitenizin temellerini atmaya başlayabilirsiniz.

GoDaddy Ne İşe Yarar?

Dünyada pek çok alan adı sağlayıcısı firma mevcuttur. GoDaddy hosting alan adı hizmeti sunan firmaların başında gelmektedir. 20 milyondan fazla müşterisi bulunan bu kurum, internet sitesi açacak olan müşterilere benzersiz bir hizmet sunar. Eğer kendi web sitenizi kurmayı düşünüyorsanız, ilk olarak iyi bir domain sağlayıcısı firmadan alan adı satın almalısınız.

GoDaddy, markanızın ihtiyacı olan benzersiz alan adını oluşturmanıza ve bu alan adını saklamanıza olanak sağlar. Ayrıca güvenlik paketleriyle beraber alan adınızın siber saldırılara maruz kalmasını engeller. Bu güvenlik önleminden yararlanmak için ek ödeme yapmanız gerekir.

GoDaddy, pek çok farklı alan adı uzantısı ile müşterilere hizmet verir.  Yeni alan adlarının yanı sıra daha akılda kalıcı adları da bulmanıza yardımcı olur. Ayrıca konumunuza özel bir ad arıyorsanız, GoDaddy bu iş için yaratılmıştır. Farklı alan adları sayesinde size özel domaini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Hosting ve domain dünyasında oldukça önemli bir yere sahip olan bu firmanın alan adlarına göre fiyatlandırma politikası da değişir. Ücretsiz deneme sürümleri de bulunan bu sitenin fiyatlarını öğrenmek için bu linke tıklayabilirsiniz. GoDaddy’nin avantajlı yönleri ile beraber dezavantajlı tarafları da bulunur.

GoDaddy Avantajları

 • Alan adı aracılık hizmeti sunan GoDaddy, alan adı satışı konusunda tüm işleri koordine eder.
 • Aklınıza takılan sorular konusunda uzmanlardan yardım alabilmenizi sağlar.
 • Domain sorgulama kotası sayesinde işletmeniz için en doğru alan adını bulabilirsiniz.
 • Basit domain kurulumu ile sizi zahmete sokmaz.
 • En yeni ve özel alan adları mevcuttur.
 • Üyelere özel kampanyalar ile fiyatlarda indirim yapılabilir.
 • GoDaddy’nin en önemli ayrıcalıklarının başında müşteri hizmetlerinin çok ilgili olması gelir.

GoDaddy Dezavantajları

 • Hosting fiyatlarındaki pahalılık,
 • Veri tabanı listesinin sınırlı olması,
 • Sınırlı sayıdaki disk alanı,
 • Sunucu hızının yavaş olması,
 • Satın aldığınız ürün için para iadesi veya ürün devrinin gerçekleşmemesidir.