Web Sitesi Oluşturmaya Başlamak İçin 6 Akıllı İpucu

Yaklaşık on yıl öncesine kadar, bir iş için web sitesi oluşturmak, tasarım ve teknik bilgi birikimi gerektiren zorlu bir görevdi. Günümüzdeki teknoloji, teknolojiye meraklı olmayan işletme sahiplerinin dahi kısa zamanda güzel bir web sitesine sahip olmasına olanak sağlıyor. Fakat bu kolaylıklara rağmen küçük işletme sahiplerinin yaklaşık yarısının hâlâ bir web sitesine sahip değildir ve beşte birinin şirketin kısa vadeli geleceğinde böyle bir planı yoktur. Bu oranın içine dahil olursan, büyük bir fırsatı kaçırarak piyasada ki rekabetin fazla alt sıralarında yerini alabilirsin.

Chang, “İşletme sahipleri için Yelp Blog” da yayınlanan bir ankete göre, “Tüketicilerin yüzde 85’i yerel işletmeleri bulmak için interneti kullanıyorlar göz önüne alındığında, cilalı ve profesyonel bir dijital varlığın korunması müşterileri kapıdan içeri girmek için çok önemlidir” dedi. “Ayrıca, bir web sitesi kalıcı bir ilk izlenim yaratmanın harika bir yoludur ve web siteleri olmasa müşterilerin şirket duyurularında güncel kalmalarını ve işletme sahipleri ve çalışanlarla bağlantı kurmalarında zorluk çekeceklerdir” dedi.

İlk web sitesini oluşturmak isteyen küçük işletme sahipleri için altı basit ipucu:

Bir şablon seçin

Grafik tasarım deneyimin yok mu? Sorun değil. Çoğu web sitesi oluşturucusu, özelleştirebileceğiniz bazı temel denenmiş ve gerçek şablonları sunar. Tasarıma dayalı bir şablon seçmeye çalışın, görüntüleri veya demo içeriğini kopyalamayı deneyin. Squarespace şablonlarının bazılarını burada görebilirsiniz.

Harika bir logo oluşturun

Sizi rakiplerinizden ayıracak önemli noktalardan biride bu logodur. Fikire ihtiyacınız varsa bu konuda uzman birine danışmanızda fayda var.

Tutarlı bir görünüm oluşturun

Sitenizin görünümünü ve özünü özetleyen bir veya iki kelimeyi düşünmeye çalışın, tamamlayıcı yazı tipleri, renkler ve resimlerle yansıtın.

Yüksek kaliteli görüntü kullanın

Belirgin, net, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ürünlerinizi vurgulayıp müşterileri cezbedecektir.

Anahtar bilgilerinizi açıkça listeleyin

İşletme sahiplerine işinizle ilgili temel bilgileri vurgulamalarınız ve bunları web sitenizde kolayca bulunmasını sağlar. Hangi ürünleri satıyorsunuz? Hangi hizmetleri veriyorsunuz? Bulunduğun yer neresi?

Ulaşılabildiğinden emin ol

İletişim bir iş kurmanın anahtarıdır, bu nedenle müşterilerinizin sizinle iletişime geçebilmesinin bir yolunu bulmaya çalışın. Ziyaretçilerin kolayca sorular gönderebilmesi için bir iletişim formu eklenmesi de önemlidir.

İlginizi Çekebilir;

Ücretsiz Web Sitesi Kurabileceğiniz Programlar

WordPress Üzerinden Nasıl Web Sitesi Kurulur?

Etkili Bir Web Sitesi Oluşturmanın İpuçları