Şirket Blogonuz Nasıl Olmalı?

Modern bir web sitesine sahip olan hemen hemen her marka, bir şirket bloguna sahiptir. İşletmenize benzersiz bir bakış açısı sunarak okuyucularınızdan güven ve saygı görürsünüz. Blog içeriği oluştururken hedef kitlenizle kişisel düzeyde bağlantı kurmanız önemlidir. İşte size şirket blogunuzdan en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olacak ipuçları;

Benzersiz bakış açınızı sergileyin

Endüstrinizdeki herkes gibi aynı şeyleri yazıyorsanız, çok fazla ilerleyemezsiniz. Ancak basın bültenleri ve diğer şirketlerin yeni yollarla bahsetmediği veriler hakkında benzersiz bir bakış açısı sunabilirseniz, kitleniz bunu takdir edecektir.

Çalışanlarla etkileşimde bulun

Blogunuzu daha yönetilebilir hale getirmenin harika bir yolu, çalışanlarınızdan  katkı sağlamasını istemektir. bu yöntem basarılı çalışanların kendini göstermesinin farklı bir yoludur .

Bir stil rehberi kullanın

Tutarlılık, blog yazarken önemlidir ve tutarlılığı korumanın bir yolu, özel bir stil rehberinin bulunmasıdır. Mediandercom’un kıdemli editörü Jason Baker, arama konularını ilgili bağlam ve bilgilere bağlayan bir “bilgi motoru” olan “blogların okuyucuları düzenli yayın sıklığı istiyor ve yazıya güvenmek istiyorlar” dedi. “İsimleri, büyük harf kullanımını, italiklerini, bağlantıları vb. Ele almak için standart bir yola sahip olmak bu güveni sağlamanıza yardımcı olur ve blogunuzda birden fazla yazar varsa, bir stil kılavuzu tüm bu sesleri tek bir çatı altında toplamaya yardımcı olur.”

İçerik takvimini kullanma

Harika içeriğe sahip olmak, blog yazılarının önemli bir parçasıdır, ancak dağınık durumdaysanız, blogunuz büyük olasılıkla zarar görür. Bu nedenle, her gün blog yazmasanız bile içerik takvimini kullanmak akıllıca olur. İçerik takviminin yaklaşık iki ay önceden planlanması daha sağlıklı olacaktır çünkü bloga daha fazla yön verecek ve doğru konuyu doğru zamanda seçtiğimizden emin olmamıza yardımcı olacak, aynı zamanda makalelerinizin olabildiğince fazla yoğunluk kazandığından emin olmak için içerik promosyon stratejilerini iyi planlamamızı sağlıyor.

Sosyal paylaşıma odaklanın

Blogunuzun bir kitleye sahip olmasını gerçekten istiyorsanız, dikkatinizi sosyal medyaya çevirmelisiniz aslında yayınlarınızı yazı yazanlardan daha fazla paylaşmanız gerekir. Markalar dikkatli olmak için harcadıkları süreyi, birkaç ay boyunca kaliteli içeriğini Twitter, LinkedIn, Facebook ve e-posta yoluyla defalarca paylaşmalıdır.